Vasárnap véget ért az Audi Circuit versenysorozat Ausztriában, amelyen ifj. Sárközi Richárd komoly esélyekkel szállt harcba a DP World Tourra szóló wildcardért.
Sárközi Ricsi végig fantasztikus formában versenyzett. A háromállomásos sorozat első helyszínén, Finkensteinben 67 ütéssel (-5) a T2. helyen zárt, majd a második fordulóban, Seltenheimben 70-et (-2) játszott, amivel a T10. helyre került. A döntőt Murhofban rendezték, ahol szombaton 70-es (-2) kört teljesített, ami a T8. helyet jelentette számára. Az utolsó napon azonban szintet lépett: egy szinte hibátlan, 65 ütéses (-7) körrel végül a T2. helyen zárta a tornát – ezen a napon hat birdie és egy eagle került a scorecardra, miközben mindössze egy bogey-t jegyzett.

A héten Sárközi olyan világszinten is jegyzett játékossal is együtt játszhatott, mint az osztrák Matthias Schwab, aki a PGA Touron és a DP World Touron is szerepelt már. A fiatal magyar profi nemcsak versenykörülmények között, hanem egy közös gyakorlókör során is testközelből figyelhette meg a játékát.
Ricsi teljesítményét testvére, Sárközi Lara segítette caddie-ként. „Nagyon elégedett vagyok a teljesítményemmel, és szeretném megköszönni a caddie-mnek, a nővéremnek a segítséget” – írta a torna után közösségi oldalán. „Nagyszerű eredményeknek nézünk elébe a szezonban” – tette hozzá.

Gratulálunk Sárközinek ehhez a komoly nemzetközi sikerhez!

