„Szeretném minél több gyerekkel megszerettetni a golfot”

Vadkerti Adéllal a golfoktatás során szerzett tapasztalatairól, valamint egy nemrégiben indult, ígéretes utánpótlásprogramról beszélgettünk.

 

Eseménydús karriered egy újabb mérföldkövéhez érkeztél: jelenleg edzőként tevékenykedsz Máriavölgyben. Milyen élményekkel gazdagodtál ebben a szerepkörben?

Az idei évben szinte kizárólag a golfoktatásra koncentrálok, és igyekszem minden időmet a pályán tölteni. A célom egyértelmű: minél több emberrel, különösen a gyerekekkel szeretném megismertetni és megszerettetni a golfot. Rendszeresen szervezek nyílt napokat, amelyek a családokat, szülőket és gyerekeket egyaránt kicsalogatják a pályára — ezek mindig fantasztikus hangulatban telnek.

 

Hogyan alakult az életed az Egyesült Államokból való hazatérésed után?

Mivel egy kézműtétet követően tértem haza, először a regenerációra és a pihenésre koncentráltam. Ezután elvégeztem a hazai PGA edző képzést, majd Győrbe költöztem, ahol egy ideig irodai munkát végeztem. Azonban hamar rájöttem, hogy a golf az igazi szenvedélyem, ezért visszatértem Máriavölgy közelébe, és megkezdtem az oktatói pályafutásomat.

 

Nemrégiben egy fontos utánpótlásprogram indult útjára a megújuló BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klubban. Mesélnél erről bővebben?

Tavaly Holló Zsombor kollégámmal elindítottunk egy népes junior csoportot, amely javarészt haladó szintű fiatal játékosokból áll, de kezdőkkel is foglalkozunk. Minden vasárnap egész napos edzéseket tartunk. A délelőtti szakaszban a technikai alapok és gyakorlás kapják a főszerepet, délután pedig játékhelyzeteket és pályastratégiát gyakorlunk. Nagy öröm látni, hogy ilyen sok elhivatott fiatal választotta a golfot.

 

Hogyan osztjátok fel egymás között a munkát Zsomborral?

Létszámtól függően több kisebb csoportot hozunk létre, ahol vegyesen dolgozunk fiúkkal, lányokkal, idősebbekkel, fiatalabbakkal, kezdőkkel és haladókkal egyaránt. Nemrég rendeztünk egy háziversenyt is, a BOTANIQ Junior Tour keretében, amely remek alkalmat kínált a gyerekek képességeinek felmérésére. Emellett kiemelt figyelmet fordítunk az egyéni fejlesztésre is.

 

Van olyan tanítványod, akit külön kiemelnél?

Erre nehéz konkrét választ adni, hiszen még nagyon fiatalok, és többen is vannak, akikben komoly lehetőséget látunk. Ugyanakkor tudatosan ügyelünk arra, hogy ne hajszoljuk túl őket — a gyerekkornak az örömről, nem a teljesítménykényszerről kell szólnia. Nem tudhatjuk előre, ki marad meg hosszútávon a sport mellett, különösen a középiskolás évek során.

Felnőtteket is oktatok, köztük több olyan sportolót, akik más mozgásformákból – például a tenisz vagy a jégkorong világából – érkeztek. Érdekes látni, hogy ezek az „idegen” mozdulatok hogyan épülhetnek be a swingjükbe, sokat tanulok én is tőlük.

 

Tervezel valamilyen nemzetközi továbbképzést?

Jelenleg Zsombor és engem Martin Cummins mentorál. Ő egy rendkívül tapasztalt szakember, akitől rengeteget tanulunk. Rendszeresen tart edzőtáborokat Magyarországon, de mi is meglátogattuk már őt Spanyolországban.

 

Milyen szakmai céljaid vannak?

Hosszabb távon szeretném, ha a magyar golféletben nagyobb hangsúlyt kapna a női jelenlét. Jó lenne, ha minél több hölgy kedvet kapna a golfhoz — akár női klubok, egyesületek létrehozásával is lehetne ösztönözni a részvételüket. Személyes küldetésemnek érzem, hogy ebben aktívan közreműködjek.

 

Fotó: Vadkerti Adél


banner ugynoksegi v2 260px

Keresés