Aranyeső a Kajak-kenu Eb-n

A szombat délutáni döntőkben két arany-, valamint egy-egy ezüst- és bronzérmet gyűjtöttek a házigazda magyarok a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokságon.

A délutáni programban hét olyan szám döntője kapott helyet, amely nem szerepel az olimpiai programban, a finálék közül ötben volt magyar hajó.

A Pupp Noémi, Fojt Sára duó K-2 1000 méteren, a Kiss Blanka, Lucz Anna páros pedig K-2 200 méteren bizonyult a leggyorsabbnak - Pupp, Fojt és Lucz is második aranyérmét gyűjtötte be a kontinensviadalon -, míg az Opavszky Márk, Kollek Bálint, Hidvégi Hunor, Szántói-Szabó Tamás összeállítású férfi kajak négyes második lett 1000 méteren. A délelőtt, 500-on győztes Kiss Ágnes, Nagy Bianka kenu kettes 200-on harmadikként ért célba.

Szombaton összesen hat első, továbbá egy-egy második és harmadik helyet gyűjtött a magyar válogatott, amely a vasárnapi zárónap előtt nyolc arannyal, négy ezüsttel és két bronzzal áll.