Israel Open Championship

(Kép: Konzulátus és nagykövetség)

Az Izrael Felnőtt Nyílt Bajnokságnak a Netanya-hoz közeli, Gaash Golf Club adott otthont 2017. november 27-29. között. Ezzel a magyar válogatott versenyein túl, az EGA versenynaptárja is a végéhez ért.

A 2017-es év bajnoka a helyiek kiválósága Yair Taler lett, három napot követően 67,66,66, összesített -11-es eredménnyel. A dobogó második fokára a szintén izraeli Dor Hacham 72,74,72 jött be. Németh Olivér hosszabb kihagyás után, folyamatosan javítva eredményén a harmadik helyen végzett 79,75,70-es körökkel. Rózsa Dávid az ötödik lett, 77,78,75-ös score-okkal.

Németh Olivér:

„Örülök újra a lehetőségnek, hogy a válogatott színeiben ismét Magyarországot képviselhettem külföldön hat év kihagyás után. Pozitívan értékelem a három napos versenyt!”

Rózsa Dávid:

„Sajnos a szezonzáró versenyre már nem tudtam igazán „felpörögni”, de összességében sikeres és eredményes évet zártam.”

TELJES EREDMÉNYSOR ITT

Megjegyzés: Az Izrael-i Golf Szövetség honlapján elérhető eredménylistán az elnök úr és a versenybizottság engedélyével indult három profi játékos is megtalálható, akik helyezése nem számít bele a verseny végeredményébe.