Ralph nyerte a Budai Golf Kupát

Az augusztus 22-én, szombaton, az Old Lake pályáján megrendezett Budai Golf Kupa ranglistaversenyen ismét nagy létszámmal (76) voltak jelen a versenyzők. A tavalyi versennyel ellentétben a mostani rendezvényen a felnőtt golfozók domináltak, kevés junior versenyző indult. A képzeletbeli dobogó legfelső fokára Müller Ralph (72) álhatott egy ütéssel megelőzve O`Sullivan Gearoid-ot (73). A harmadik legjobb eredményt S. Nagy Csaba és Szeberényi Máté érte el, 75-öt ütve.

A pálya kiváló állapotban várta a játékosokat, az esőzések segítettek, hogy a több hetes aszályos időszak után a gyep jó állapotba kerüljön.

Ralph Müller a szombati verseny során végig szép, stabil játékot hozott, 72-es körével utasította maga mögé a mezőnyt és ezzel begyűjtötte az értékes ranglista pontokat. A pálya első és hátsó felét egyaránt +1-es score-ral hozta. Kártyájára 2 birdie (7., 13. szakasz), 12 par és 4 bogey került fel. O`Sullivan Gearoid és S. Nagy Csaba is nagyszerűen teljesített, hiszen 4-4 birdie-t ütöttek. Máté egy birdie-t ütött, de így is sikerült +5-tel zárnia. Az első négyes mögött a 2014-es szenior ranglista győztes Dr.Takács János és Töröcsik Attila következnek, akik megosztva végeztek az ötödik helyen, amivel kategóriájukban megszerezték az első helyet riválisaikkal szemben. A női mezőnyben Molnár Lászlóné vitte a prímet +14-zel, amivel a Nettó Női kategória győztese is lett.

A bruttó értékelés mellett Nettó-ban is értékelték a játékosokat a különböző korosztályokban:

Nettó Férfi A Hcp 0-18,0 I-II-III.: Töröcsik Attila, Baldauf Attila, S. Nagy Csaba

Nettó Férfi B Hcp 18,1-PE I-II-III.: Jenei Péter, Andrejszki Tibor, Kovács György

Nettó Junior I-II.: Valics Máté, Vass Lajos

Nettó Női I-II-III.: Molnár Lászlóné, Vass Laura, Dr. Lukács Margit

Nettó Senior I-II-III.: Dr.Takács János, Rózsavölgyi János, Bözöri Imre