Mínusz a nyári melegben:

Alig hogy lecsengtek a Magyar Kupa utózöngéi, máris itt van a következő nagy szövetségi verseny: a IV. Magyar Nyílt Match Play Bajnokság, melynek első napi stroke play selejtezőjét tartották pénteken. Voltak izgalmak és meglepetések is (elég csak a nap végére kialakult párosításokra pillantani), és nem kell hozzá nagy jóstehetség: a második napra is várhatóak hasonlók.

A verseny bölcsőjének számító tatai pálya jó állapotban fogadta a résztvevőket, továbbá a szövetség is felkészült egy rangos rendezvény levezénylésére. A versenyen többen ott vannak a három héttel ezelőtti Magyar Kupa mezőnyéből is. Összesen 54 résztvevő, köztük a tavalyi bajnok, Simmes Alexander, és mellette a teljes junior válogatott is nevezett.  Az egyik nagy hiányzó a Magyar Kupa címvédője, Vadkerti Adél, aki sajnos megbetegedett.

A háromnapos bajnokság első napján a stroke play eredmény döntötte el a következő két nap során játszott, összesen három match play kör erősorrendjét, így nem volt mindegy, ki, hányadik helyen végez a tabellán.

A stroke play előselejtezőt 69-es körrel (-1) címvédőhöz mérten, Simmes Alexander nyerte, két ütéssel megelőzve Morozova Szofia-t. A harmadik legjobb eredményt Csányi Olivér érte el, aki 73 ütésből teljesítette az Old Lake par 70-es pályáját.

Az élmezőnyben végeztek még:

4. Tóth Maya Napsugár (74), 5. ifj. Csiki Péter (76), 6. Greff Bálint, Hatvári Árpád, Horváth Ádám (77), így ők fognak küzdeni az első nyolc hely valamelyikéért.

A nyitónapon elért eredmények alapján a játékosok 8 fős csoportokba kerültek. A 2. és a 3. napon e csoportokon belül, összesen 3 match play játékkal döntik el a 8 fős csoporton belüli helyezést.

Lássuk a kialakult csoportokat:

ITT ELÉRHETŐ

Az első nyolcas talán legnagyobb meccsének a Simmers Alexander - Horváth Ádám összecsapás ígérkezik, bár van miből csemegéznünk a párosítások láttán. Nehéz megtippelni ki jöhet ki győztesen a párharcokból, az aktuális forma fog dönteni.