Woods barátja szívrohamot kapott

Szívrohammal kórházba szállították Notah Begay-t, Tiger Woods egyetemi csapattársát, egyben jó barátját. Begay még a múlt héten Dallasban lett rosszul, kórházba szállították, a hírek szerint állapota kielégítő, azóta otthon lábadozik.

A 41 éves Begay csütörtökön Dallasban lett rosszul, majd rögtön egy helyi kórházba szállították ahol az elzáródott jobb koszorúeret artroszkópos műtét során szabadították fel. Begayt a műtét után megfigyelésre a kórházban tartották, majd haza engedték és azóta otthon pihen. Begay családjában sajnos többször előfordult már hasonló eset, ám az orvosok szerint az egykori golfozó tökéletesen fel fog épülni az operációt követően.

Az indián ősöktől származó Notah Begay a Stanford Egyetemen Tiger Woods csapattársa volt, 1994-ben NCAA-bajnoki címet nyertek. Egy évvel később Woods és Begay is helyet kapott a Walker Kupán induló amerikai válogatottban, ezzel pedig történelmet írtak, ugyanis ők voltak az amerikai csapat történetében az elsők, akik kisebbséget képviseltek.

Begay két szezon során összesen négy tornát nyert a PGA Tour-on, az első kettőt 1999-ben majd a második kettőt egy évvel később. Major-tornán nyolcszor indult, legjobb eredménye a 2000-es Masters-en elért 8. helye. Begay sorozatos hátsérülése miatt kénytelen volt befejezni a pályafutását de szeretett sportágától nem kellett elszakadnia, két éve ugyanis a Golf Channel televíziós csatorna munkatársa.