Babos Timi elődöntős

Babos Tímea mindössze harmadik főtáblás WTA-tornáján az elődöntőbe jutott, miután a bogotái viadal negyeddöntőjében 6:4, 6:4-re legyőzte a kazah Jaroszlava Svedovát. A magyar teniszező ellenfele a négy között az orosz Alekszandra Panova lesz, akitől párosban ma szuper tie-breakben kikapott párja, Valerija Szavinih oldalán.

A világranglista 133. helyén álló 18 éves magyar teniszező rövidke felnőtt pályafutása során először lépett pályára a 2010 nyarán még a 29. helyen álló, onnan már azonban a 206.-ra csúszó 24 éves kazah lány ellen.

Babos nagyszerűen kezdte az összecsapást, hiszen egyből elvette ellenfele adogatását, majd miután a sajátját hozta, 2:0-s előnyre tett szert.

Svedova ettől kezdve nagyobb megerőltetés nélkül hozta saját szervagémeit, de mivel Babos sem hibázott (ellenfele még bréklabdáig sem jutott, 15:30-nál volt a kazah legközelebb a fogadóelőnyhöz), 5:4-es vezetésénél a játszma megnyeréséért adogathatott – sikerrel, valamivel több mint fél óra játék után 6:4-es magyar előnyt mutatott az eredményjelző.

A második szett elején két szorosabb játék után előbb Svedova semmire hozta hozta saját szervajátékát (1:2), majd a találkozó során először bréklabdához jutott, de Babos hárította, majd kiegyenlített (2:2).

3:3-nál Babos 0:30-hoz jutott, a három bréklehetőséghez azonban már nem, Svedova a következő négy pontot behúzva megnyerte a játékot (3:4).

A magyar lány ezt követően hozta saját szervajátékát, majd 15:40-nél két bréklehetőséghez jutott, és bár ezeket még hárította Svedova, a harmadikat már nem, így 5:4-nél ismét a szettért adogathatott.

Babos hetedik ászával két mérkőzéslabdához jutott, és bár az elsőt még kihasználatlanul hagyta, a másodikkal már élt, így 88 perc játék után 6:4, 6:4-re nyert.
Győzelmével Babos bejutott a négy közé, ahol a következő ellenfele az olasz Karin Knappot két szettben legyőző orosz Alekszandra Panova lesz – a 22 éves játékos a 118. helyen áll a női világranglistán.

A magyar lány egyes mellett még párosban is érdekelt volt, az orosz Valerija Szavinih oldalán szuper tie-breakben vereséget szenvedett az első helyen kiemelt Eva Birnerová, Alekszandra Panova (cseh, orosz) duótól.