Megnyitott a budapesti karácsonyi vásár

 

Péntek délután a budapesti Városháza Parkban megnyit Budapest hivatalos karácsonyi vására. A vásárban forralt borral, téli finomságokkal, street food különlegességekkel, hazai alkotók által készített kézműves ajándékokkal és díszekkel várják az érdeklődőket.

 

A látogatók a helyszínen kerámia és karácsonyi dísztárgyakkal, kézzel készített bőr termékekkel, alpakka és természetes anyagokból készült kézműves ékszerekkel, szárított virágfüzérből készített ajándéktárgyakkal, karácsonyi díszekkel és mécsestartókkal, valamint egyedi poszterekkel, ékszerekkel, marcipánfigurákkal és különleges csokoládédesszertekkel is találkozhatnak. Az adventi hétvégéken a gyertyagyújtás mellett élő zenével lehet hangolódni az ünnepekre.

 

A vásár gasztronómiai kínálatában a forralt bor, a faszénen sült, eredeti recept szerinti kürtőskalács, valamint a hagyományos karácsonyi ételek mellett levesek és minősített mézkülönlegességek is szerepelnek.

 

A 2026. január 31-ig működő vásárban több kézműves, egyedi ékszerkészítő, iparművész és kereskedő mutatkozik be.

 

Budapest születésnapja alkalmából a nyitó hétvégén, szombaton és vasárnap 10 órától 18 óráig a szervezők ingyenes belépést biztosítanak a jégpályára a budapesti lakosoknak, korosztálytól függetlenül, érvényes lakcímkártya és személyi igazolványuk felmutatásával. Az ingyenes pályahasználat ideje alatt, a biztonságos és balesetmentes jéghasználat érdekében a pályán tartózkodó korcsolyázók száma egyidőben nem haladhatja meg a hatvan főt.

 

Forrás: MTI

Fotó: Budapest Városháza Facebook oldala


banner ugynoksegi v2 260px

Keresés