Rajt-cél győzelmek a HunTouron

A hungolf.hu beszámolója nyomán

Lehner Lorenz Jakob és Labarga Julia sem engedte ki kezéből a győzelmet Bükön, a Nyílt Hungarian Tour II. utolsó napján. A B-kategória aranyérmét Bodor Sándor és Rahimkulova Alekszandra szerezte meg.

A férfiak versenyében az osztrák Lehner Lorenz Jakob mindvégig magabiztosan vezetett Nagy Ármin előtt. A döntő napon a Fontana Golf Club versenyzője nem hibázott, sőt az első négy szakaszon már -4-nél (1 par, 2 birdie, 1 eagle) tartott, innen az is belefért, hogy az osztrák a maradék 14 szakaszon +6-ot szedjen össze. Lehner ezúttal is +2-t játszott, így +3-as végeredménnyel, végig vezetve nyerte meg a HunTour második fordulóját.

Nagy Ármin kiváló játékkal üldözte Lehnert, de a döntő napra elfogyott a lendülete, és a harmadik helyről kezdő Somogyi Bence izgalmas véghajrában, Árminnal azonos score-ral (+9) zárva előzte meg a juniort, és vehette át az ezüstösserleget.

A-kategória férfiak:

1 Lehner Lorenz Jakob (osztrák): 71,74,74/+3
2 Somogyi Bence: 76,73,76/+9
3 Nagy Ármin: 73,75,77/+9

A nőknél is meggyőző játékkal állhatott a dobogó legfelső fokára a Can Cuyas Golf Clubból érkező Labarga Julia Gelma (+23). A tehetséges U14-es junior tartalékkeret játékos, Csikós Anna (+32) noha mindvégig látótávolságból követte a spanyol versenyzőt, vasárnap nem tudta ledolgozni a folyamatosan növekvő hátrányt, így ezüstéremmel térhetett haza. Harmadik helyen a Zala Springs Golf Resortból érkező Sam Kim Anh végzett (+76).

A-kategória nők:

1 Labarga Julia Gelma (spanyol): 81,8,78/+23
2 Csikós Anna: 85,81,82/+32
3 Sam Kim Anh: 105,93,94/+76

A magasabb hendikeppel nevezők a B-kategória díjait vehették át, ahol a férfiak mezőnyében a mindvégig vezető Bodor Sándor (+55) győzött, a nőknél Rahimkulova Alekszandra (+73) szerzett aranyérmet.