Vas Blanka két helyet visszacsúszott összetettben

Vas Blanka a 102. helyen ért célba a női Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny hatodik szakaszán, ezzel összetettben két pozíciót visszacsúszva az 54. helyen áll.

Pénteken Tarazona és La Laguna Negra között 132,1 kilométer megtétele várt a mezőnyre hegyi befutóval. A győzelmet Évita Muzic, az FDJ-Suez francia kerekese szerezte meg, másodikként pedig, két másodperc hátránnyal Vas holland csapattársa, Demi Vollering ért célba, ezzel ő maradt az éllovas összetettben.

A magyar bringás 12:05 perces hátránnyal ért célba és a sprinterek pontversenyében a második helyen áll. Összetettben 24:52 perc a lemaradása.

A nyolcnapos Vuelta vasárnapig tart, a mezőny szombaton San Esteban de Gormaz és Sigüenza között 138,6 kilométert teker.

Vas Blanka, az SD Worx-Protime magyar bajnoka korábban két szakaszon át viselhette az összetett éllovasának járó piros trikót.