Sárközi győztes szériában

A hungolf.hu híre

Winter Cup sikere után ifj. Sárközi Richárd folytatta a győzelmek sorát, ezúttal az APS és a PGAC szervezésében, április 26. és 28 között rendezett, nyolc fordulóból álló Junior Tour első állomásán diadalmoskodott Champions kategóriában.

A Sedin Golf Resortban rendezett bajnokságot három, Champion (+9.0-19. hcp 24 éves korig), Junior (19.1-54.0 hcp 7-24 éves korig) és Benjamin (37-54 hcp 5-9 éves korig) kor- és hcp csoportban hirdették meg, ahol kizárólag az első kategória kínált világranglista pontokat.

A háromnapos versenyen több magyar, köztük válogatott versenyzőnk is elindult. A magyar felnőtt tartalékkeretből Földházi-Nagy Zsófia (78,75,86/+20) nyolc női versenyzővel állt elütőre és szerezte meg a negyedik helyet, a férfiaknál húsz játékos között a junior tartalékkeret tagja, Baranovszky Bálint (6.1), két Zala Springs versenyző, Bertényi Bence (+3.9) és Mohácsi Márk (12.0), a felnőtt tartalékkeretből Novák Botond (3.0), a felnőtt válogatott tagjaként, ifj. Sárközi Richárd (+2.3) küzdött az értékes világranglista pontokért.

A pálya és az időjárási nehézségekkel dacolva, kétszeres Winter győztesünk, ifj. Sárközi Richárd +8-al, három ütéssel megelőzve a Golf Club Třinec játékosát, Chromčík Ondřejt (+11), aranyéremmel távozott Sedinből, Bertényi Bence +13-as összesített eredménnyel állhatott a dobogó harmadik fokára.