Elrajtolt a Junior Tour

A hungolf.hu híre

Ideális tavaszi idő fogadta a szentlőrinci pályára érkező harmincnégy fiatal golfozót, akik a Junior Tour versenysorozat első állámásán szerették volna megmérettetni magukat. A forduló bruttó győztesének járó érmet Zala-Kovács Péter vihette haza.

Az öt fordulóból álló versenysorzat idén három kategóriában kínál a 18 évnél fiatalabb golfozók számára versenylehetőséget. A legfeljebb 18 hcp-el, A-kategóriában induló juniorok közül ezúttal öt versenyző érkezett, köztük a tavalyi Junior Tour abszolút győztese, Zala-Kovács Péter (1.7) is. A Zala Springs Golf Resort játékosa +2-vel most is magabiztosan indított, így az ő nyakába került a bruttó győztesnek járó érem. Az „A” kategória nettó győztesei a Budapest Highland Golf Clubból kerültek ki, De Pelsmaeker Emilie (+6) és Patyi Ádám (+8) személyében.

A-kategória bruttó győztes: Zala-Kovács Péter (+2)

A-kategória fiú nettó eredmény:

1 Patyi Ádám (Budapest Highland Golf Club)

2 Zala- Kovács Péter (Zala Springs Golg Resort)

3 Tamás András István (Forest Hills Golf Club)

A-kategória lány nettó eredmény:

1 De Pelsmaeker Emilie (Budapest Highland Golf Club)

2 Jackson Victoria Lara (Budapest Highland Golf Club)

Tíz játékos nevezett 18 és 36 közötti hendikeppel, közülük a kategória többszörös nettó győztese, Madaras Bulcsú (+7), valamint Fehér Fanni Rebeka (+15) térhetett haza aranyéremmel.

B-kategória fiú nettó eredmény:

1 Madaras Bulcsú (Budapest Highland Golf Club)

2 Baranyai Áron Szabolcs (St. Lőrinc Golf Club)

3 Késmárszky Vince (Continental Citygolf Club)

B-kategória lány nettó eredmény:

1 Fehér Fanni Rebeka (Budapest Highland Golf Club)

2 Képes Kira (Pannonia Golf & Country Club)

3 Gölcz Rebeka (Budapest Highland Golf Club)

A C-kategória idén a 36-os hcp felett vagy hendikeppel nem rendelkező, U14-es játékosok számára vált csábító versenytereppé. Lőrincen 19 játékos próbálhatta ki a módosult versenyformát, amelyet a szervezők mobil elütőkkel és 6-szakaszos körrel tettek a még vonzóbbá.