Patty Tavatanakit győzelme Rijádban

Patty Tavatanakit lenyűgöző teljesítményt nyújtva emelte magasba a győztesnek járó serleget a Ladies European Tour (LET) Aramco Saudi Ladies International versenyén. A 24 éves thai golfozó fantasztikus utolsó körével (-7), hét ütés előnnyel nyerte meg a viadalt.

Tavatanakit 66-70-69-65 körökkel és -18-as végeredménnyel, rajt-cél sikert aratott a Riyadh Golf Clubban, ezzel a fiatal versenyző karrierje ötödik profi és első LET-győzelmét ünnepelhette.

Győzelme jelentős mérföldkő Tavatanakit pályafutásában, aki utoljára 2021-ben, az ANA Inspirationon (LPGA Tour) tudott nyerni: "Régóta nem játszottam ilyen jól," nyilatkozta a verseny után, kihangsúlyozva, hogy ugyan egyetlen nap volt ez az életében, mégis rengeteg munka áll mögötte.

Kép: ladieseuropeantour.com