Kuchar és English rekordot döntött

Miközben a múlt hétvége legkiemelkedőbb eseménye egyértelműen a Thailand Golf Championship volt, természetesen több más versenyt is rendeztek a világban. Az egyik ilyen volt a Nápolyban rendezett Franklin Templeton Shootout páros verseny, ahol a Matt Kuchar, Harris English páros versenyrekordot döntött.

A verseny vasárnapi zárókörében, Kuchar és English -14-et, azaz 58-at játszott scramble formában, ami korábban egy párosnak sem sikerült ezen a pályán, versenyen belül.

A győztes páros összesen végül 34-gyel végzett par alatt. A versenyt egy 64-es score-ral kezdték, majd 60-nal folytatták, és végül 58-cal zárták. A második legjobb páros Retief Goosen és Fredrik Jacobsen volt, akik 7 ütéssel kaptak ki a győztesektől. Ezen különbségű győzelem egyébként csupán egy korábbi rekord beállítása, ami azért szintén szép teljesítmény a párostól, tekintve, hogy az eredményt eddig csak egy párosnak sikerült elérnie rajtuk kívül, még Curtis Strange és Mark O’Meara volt ilyen szerencsés 1989-ben.

„Jó hét volt” – mondta Kuchar. „Ez az egyik kedvenc versenyem minden évben, és mindig azt kívánom, bárcsak több ilyen csapatversenyt játszanánk. Persze év közben mindig rájövök, hogy nehéz lenne ezeket összehozni, de így év végén mindig jó játszani egy ilyet is. Pláne akkor, ha a játék is megy.”

A második helyezettek sem játszottak rosszul, ők 61-et hoztak zárásképpen, de korábbi eredményeiket nézve nem volt esélyük utolérni a későbbi győzteseket.

„Hihetetlen, de igazi golfbemutatót láttunk a pályán” – mondta Jacobson. „Mindketten nagyon jól játszottak, nagyon mentek nekik a putt-ok, és hogy jól tudnak ütni, azt már korábbról is tudtuk. Próbáltuk felvenni velük a versenyt, de ha valakik ilyen jól játszanak, akkor nem sokat tehetünk ellenük.”

A verseny harmadik helyezettje egyébként a Lee Westwood és Ian Poulter alkotta páros lett.