Sztárparádé a Greenbrier tornán

Csütörtökön veszi kezdetét a PGA Tour aktuális tornája a Greenbrier Classic. A 6 millió dollár összdíjazású viadal szervezői idén nagyot villant, hiszen túl azon, hogy megnyerték maguknak Phil Mickelsont, a viadalon a tavalyi Super Bowl főzenekara a Black Eyed Pees is koncerted ad.

A verseny tavaly mutatkozott be a PGA Tour porondján, miután kiváltotta a Buick Open tornát. Az első felvonás rögtön szenzációs versenyt hozott, a végső győztes ausztrál Stuart Appleby emlékezetes 59-es negyedik napos eredményével hódította el a győztesnek járó trófeát. Appleby ezzel mindössze az ötödik játékosa lett a PGA Tournak aki 60 alatti eredménnyel zárt egy kört. A címvédő természetesen idén is tiszteletét teszi a viadalon, ahogy rajta kívül még 9 idei tornagyőztes és 14 Major-bajnok. Az utóbbiak táborában ott lesz John Daly is, aki hosszú idő után a múlt héten Top-10-es helyezéssel zárt egy tornát. A rajongóknak természetesen több sem kellett, újra hinni kezdtek kedvencük feltámadásában, akitől ezúttal még jobb eredményt várnak.

A szakértők azért reálisabban nézik az esélyeket és ők inkább úgy gondolják, hogy a Jeff Overton, Andres Romero, Sergio Garcai hármasból kerülhet ki a végső győztes. Előbbi tavaly második volt, az argentin Romero harmadik volt a múlt heti tornán, míg Garcia egy 2. egy 7. és egy 9. helyet jegyzett utóbbi három tornáján amely közül kettő a US Open és a British Open volt.

A játékosok az Old White TPC pályán állnak elütőkhöz, melyet Charles Blair MacDonald tervei alapján építették még 1914-ben majd tavaly a PGA Tour szakemberei által alakították át. Egy par-70-es pályáról beszélünk, amely az 52-es rangsor 42. helyén áll a nehézségi szint szerint. A mezőnyre 72 homok-, és 10 vízakadály vár, míg a greenek 10.5 stimp-méter gyorsaságúak lesznek.