Fergeteges siker Lőrincen

Teljes siker volt a lőrinci játékosok számára az Első Budapest Golf Bajnokság II. fordulója. A legtöbb kategóriában a dobogó legfelső fokára állhattak a klub játékosai, sokan számottevő Hcp javítással. A sok kategória részletes eredményei a MGSZ honlapján találhatóak.

A vasárnapi forduló reggel 8.00-kor kezdődött az alacsony Hcp-s játékosokkal. A 66 nevezett játékos közül 59-en vették fel a kesztyűt – azaz a golfütőt a megmérettetéshez. A hirtelen távol maradottaknak bizonyára inukba szállt a bátorság, hiszen komoly kihívás volt a tűző napon eltölteni minimum 5 órát.

Ahogy az előre a tájékoztatóban kihirdetésre került és valójában is, éppen hogy csak fedték egymást a flight-ok az első 9 szakasz végén. Sajnos ez a távolmaradók miatt is volt, hiszen, ha időben jelzik, vagy nem meggondolatlanul jelentkeznek a versenyre, akkor nem lett volna sok 3-as, sőt 2-es flight. Akár átfedés nélkül is mehetett volna a játék.

Azért jól esett a klubház teraszán megpihenni egy kicsit lazacos szendvicsek, üdítők, kávé elfogyasztása mellett. Az időt a live score adatok felvitele is rövidítette. Talán, ha 20 percet kellett várni az első flightoknak. A későbbiekben ez az idő le is csökkent, sőt el is fogyott, mint a lazacos szendvics is.

A beérkezőket pazar svédasztal várta a zenés kerti jazz pavilonunkban, a jobb helyi ismeretekkel rendelkezők még a tóba is bevetették magukat egy kis fürdésre.
Az utolsó flight-ok 17.00-ig beérkeztek, nekik is még bőségesen jutott az estebédből és az eredményhirdetés is rendben lezajlott 18.00-kor. Nagy köszönet érte Bodor tanár úrnak aki épp a helyszínen tartózkodott és sokat segített, hogy gyorsan kiértékelődjön a verseny.

Akik végeztek az étkezéssel, a klubház teraszán kiállított autókat vehették szemügyre, illetve a klubházban szurkolhattak a többieknek a plazma tévén live score-on követve az eseményeket. A teraszon a csinos hostess lányoktól kapott sok információ mellett, kipróbálhatták a Francia autógyár legújabb, sokaknak igencsak tetsző autóját a DS4-et.

Az eredményhirdetésre sajnos a versenysorozat fővédnöke nem ért vissza bokros elfoglaltsága miatt, illetve a Golf Szövetség elnöke is lemondta a megjelenést. A díjakat a 3 budapesti golfpálya vezetője, illetve a Citroen Hungária ügyvezetője adta át. Sokan fáradtan, de boldogan léphettek a dobogó különböző fokaira, hiszen mégiscsak az Első Budapest Golf Bajnokság eredményes résztvevői voltak. És ez minden bizonnyal belekerül majd az évkönyvekbe is…

A következő egyben utolsó fordulónak, ahol kiderül, hogy az összetettben kik lesznek Budapest bajnokai, két hét múlva a Budapest Highland Golf Club ad otthont.

Találkozunk két hét múlva, 07.31.-én vasárnap.