Amatőr játékos vezet a British Openen

Meglepetéssel vette kezdetét a golfozók idei harmadik Major-tornája a 140. alkalommal megrendezésre kerülő British Open. Az angliai Kent 6300 lelket számláló városkájában, Sandwich-ben zajló viadal első napja után az amatőr Tom Lewis áll az élen igaz együttállásban a dán Thomas Björnnel.

Mindkét játékos 65 ütésből teljesítette a szakemberek által nagyon nehéznek tartott pályát, ráadásul a játékosok teljesítményét a nagy szél is befolyásolta. Lewis teljesítményéhez foghatót korábban amatőr játékostól még nem látott az Open közönsége, az eddigi legjobb eredmény 66 ütés amelyet 1996-ban többek között Tiger Woods is regisztrált. Major-tornán eddig egyszer 1976-ban vezetett amatőr játékos, nevezetesen Mike Reid a US Openen. Lewis ha valami csoda folytán megnyerné az idei Opent akkor nem írna történelmet, ugyanis korábban hárman is nyertek már előtte, a leghíresebb a hármasból kétség kívül a legendás Bobby Jones aki háromszor is nyert Opent. Lewis mellett azért essen szó Thomas Bjönrnől is, aki azért nagy névnek számít az Openen, hiszen 2000-ben és 2003-ban is a második helyet tudta megkaparintani. Björn idén már nyert tornát mégpedig Qatarban, így a formájával sincs gond.

Ami a nagynevű játékosokat illeti, a címvédő Luis Oosthuizen két ütéssel par felett zárt, Lee Westwood és a világelső Luke Donald plusz egyel, ahogy a US Open bajnoka Rory McIlroy is 71-es körrel zárt.