Nem várt siker a fővárosban

A hazai golfozó társadalom megszokhatta már, hogy minden szezon tartogat valami újítást. Budapest legújabb golfpályája még több kaput nyitott meg a lehetőségek amúgy sem kicsi skáláján, és ezt eddig nagyon jó ki is használják az illetékesek.

Már a szezon előtt hírt adtunk arról, hogy a három fővárosi klub megállapodást kötött, melynek értelmében megszerveznek egy olyan versenysorozatot, melynek során mind a három pálya egy-egy állomás lesz, ahol egyenként és összesítésben is hirdetnek majd győzteseket. Az első Budapest Bajnokság részleteire nem is kellett sokáig várni, a klubok a saját versenynaptáruk mellett a közös eseményt is egy új gyermekként kezelték, folyamatosan csinosítgatták annak kiírását, a részletekről és a várható eseményekről pedig folyamatosan beszámoltak portálunkon keresztül.

A bajnokság vasárnap reggel az Academy Golf Club pályáján vette kezdetét, és ami a meglepetés volt: a szervezők sem számítottak ekkora érdeklődésre. A 9 szakaszos pályát a verseny értelmében kétszer kellett teljesíteni minden golfozónak, és a torlódásokat elkerülve két csoportra osztották a résztvevőket. A játékosok fele délelőtt vágott neki a city golfpálya szakaszainak, másik felük pedig már a finom ebéd után érkezett meg a klubházba, hogy nekivághasson a főváros bajnokságának.

A Bajnokság első fordulójában nagyon jó eredmények születtek, többen is 40-45 Stableford pont között játszottak. Az estébe hajló díjátadón ünnepséget a klubok vezetői mellett Sugár András a Magyar Golf Szövetség elnöke, valamint a verseny fővédnöke Kovács "Koko" István is megtisztelte jelenlétével.

A hazai színekben versenyző Petkovics Bálint már az első kör után felhívta magára a figyelmet, hiszen egy ütéssel az előírt alatt teljesítette a verseny első felét. Ezt a másodikban körben is megismételte, így -2 ütéssel (2 birdie és 16 par!)méltán zsebelte be a bruttó elsőségért járó díjat. A Férfi "A" kategóriában is ő játszott a legeredményesebben, de a kettős díjazás miatt az első helyezettnek járó jutalmat Gratzl Ferenc vehette át, a második helyen Révész Tamás míg a harmadikon Frankó Attila végzett.

A Férfi "B" kategória játékosainál volt a legtöbb kiemelkedő eredmény. Gáspár Zsolt 47 pontos teljesítménye túl jónak is bizonyult, így díjazásban nem részesülhetett, sem a összevont nettó férfi kategóriában, sem saját kategóriájában, Ebben a kategóriában két esetben is az utolsó szakaszok eredménye döntött pontegyenlőség miatt, így 45 ponttal Buna Edvin szerezte meg a győzelmet az ugyancsak 45 pontos Dr. Puchele István előtt. A harmadik helyen a 44 pontos Dr Gulyás Balázs szintén csak a szakaszok közötti különbségek miatt előzte meg a 44 pontos Réti Lászlót.

A összevont C vagyis kezdő kategóriában a Barabás Edina és Csető Katalin is 44 pontott szerzett a 18 szakaszon, de a jobb finish miatt Barabás Edina szerezte meg a győzelmet. Harmadik helyre Berta Zsolt futott be 42 pontos eredményével, aki a következő versenyen a férfi B kategória versenyzőjeként állhat az elütőkre.

A hölgyeknél Bozó Dia remek játéka, +4-es eredménye és 40 Stableford pontja meghozta a rég áhított hendikep javítást, a második helyen pedig a rendszeres pro-am résztvevő Csomor Csilla fejezte be a versenyt. A senior női kategóriában egyetlen induló versenyzőként Oltványi Katalin vehette át a díjat.

A senior uraknál már jóval többen vettek részt a versenyen, így itt is 40 pont fölötti eredmény kellett az elsőséghez. De Pelsmaeker Pros 43 ponttal szerezte meg a győzelmet a 41 pontos Steinhacker Róbert és a 36 pontos Balázsy András előtt.

A junior lányoknál Kovács Nóra végzett az első helyen, Vu Fanny és Rózsa Csilla előtt. A fiúknál Bacsó Krisztián bizonyult a legjobbnak Suba Ádám és Vasas Zsombor előtt. A fiatalok teljesítményét jól példázza, hogy eredményükkel az összevont női illetve az összevont férfi kategória legjobbjai voltak.

A Golfbajnokság második fordulójára július 17.-én kerül sor a St.Lőrinc Golf Clubban, ahol 50%-os greenfee kedvezménnyel várják a versenyen induló játékosokat.

A verseny fotógalériája hamarosan elérhető lesz a Hungarian Golf portálon, összefoglalókat pedig folyamatosan olvashatnak, ha velünk tartanak.