Együttállás Tiger tornáján

Adam Scott és Hunter Haas egyaránt 66 ütésből teljesítették az Aronimink Golf Club par-70-es pályáját, így együtállásban vezetik a 6.2 millió dollár összdíjazású tornát. Az éllovasok előnye azonban nem túl nagy, hiszen közvetlen üldözőik mindössze egy ütéssel vannak lemaradva.

Scott a US Open óta nem indult tornán, ezzel szemben Haas már ott volt a Travelers viadalon igaz ott nem jutott be a CUT-ba. Mindkét játékosra ráférne egy jó eredmény, hiszen a korábbi hónapok jó teljesítményét követően egy kicsit visszaestek. Scott igazából a szezon eddigi versenyeit nézve csak a Masters-en volt elemében, ahol végül a második lett, míg Haas a szezon elején jegyezte Top-10-es helyezéseinek többségét, többek között egy harmadik helyet Puerto Ricóban. Csütörtökön azonban mindketten hiba nélkül játszottak, mindketten öt szakaszt zártak birdie-vel és egyet bogeyval.

A mostani Scott pályafutása során immáron a hetedik alkalom, hogy egy tornán az első helyről várhatja a pénteki napot, ám eddig csupán egyszer a 2004-es Players Championship-en tudott nyerni hasonló pozícióból. Haas, aki tavaly a Nationwide Tourról érkezett a "nagyok" közé még 2005-ben a Childrens Miracle Network Open tornán állt az első nap után az élen, ám később visszaesett a játéka és meg kellett, hogy elégedjen az 58. hellyel.

Az éllovasok 66-os kör ide vagy oda nem dőlhetnek hátra, hiszen az üldözői - Jhonattan Vegas, Dean Willson, Joe Ogilvie és Kyle Stanley - csupán egy ütéssel vannak lemaradva, de úgy összességében is nagyon szoros az élmezőny, hiszen még a 30. helyen tanyázó játékos hátránya is csupán négy ütés.