Együttállás az élen Párizsban

Csütörtökön Párizsban folytatódott az European Tour idei versenyfutása. Az idei Open de France torna hatalmas érdeklődésre tart számot nem véletlenül, hiszen a helyszínül szolgáló Le Golf National pálya ad majd otthont a 2018-as Ryder Kupának. A torna első napja után Graeme Storm és Richard Green elégedettek lehettek, mind a pályával, mind játékukkal.

Az angol és az ausztrál játékos 65 ütésből teljesítették az első kört, ám ez is mindössze csak egy ütés előnyre volt elég számukra az őket követő hármassal szemben. A második helyről így a dán Thorbjörn Olesen, a dél-afrikai George Coetzee, valamint a brit James Morrisson várhatják a folytatást. A két éllovas közül a torna négy évvel ezelőtti bajnoka, Green ütötte a több birdie-t, ám az ausztrál egy szakaszt bogey-val zárt, így végül a hat birdiet szerző Storm befogta őt.

A nagynevű játékosok közül egyedül Matteo Manassero van lőtávolon belül, a fiatal olasz hátránya három ütés. Martin Kaymer, Colin Montgomerie és a címvédő Miguel Angel Jimenez 71-et játszottak, a hazaiak kedvence Thomas Levet 70-et, a világranglistán 26. Alvaro Quiros 73-at, míg az előző heti győztes Pablo Larazabal 74 ütésből oldotta meg a csütörtöki feladatot.

A viadalnak illusztris vendége is volt Bubba Watson személyében. A PGA Tour háromszoros tornagyőztese pályafutása első önálló European Tour tornáján indul. Az amerikai klasszis egyelőre nem tudta felvenni a ritmust és 74-es körével a 90. helyről várhatja a folytatást.