Nick Watney-é a Cadillac

Az amerikai Nick Watney győzelmével zárult a World Golf Championship sorozat idei második tornája a Cadillac Championship. A floridai Doralban megrendezett tornán a 29 éves amerikai golfozó pályafutása harmadik PGA Tour tornagyőzelmét aratta és sorozatban hetedszerre zárt idén az első tíz között egy versenyen.

Watney a torna utolsó körében Dustin Johnsonnal futott versenyt. Mindkét versenyző híres arról, hogy az utolsó pillanatokban tud versenyt elveszíteni. Johnson tavaly a US Open-t három ütés előnyből bukta el köszönhetően utolsó körös 82-es eredményének, míg Watney a PGA Championship-en vezetett hárommal a vége előtt ám 81-es utolsó körös eredményével esélye sem volt a győzelemre.
Ezúttal egyikük sem hibázott a végjátékban, ez pedig Nick Watney győzelmét jelentette aki hihetetlen putt-jainak köszönhetően 67 ütésből zárta a versenyt, így kétütéses előnnyel tudott győzni.
A torna korábbi hatszoros bajnoka Tiger Woods az első három napon többnyire csak szenvedett, ám az utolsó kört 66 ütésből zárta, így idén először beverekedte magát a Top-10-be ez pedig talán bíztató az idény első major tornája a közelgő Masters előtt. A világranglista éllovasa, Maritn Kaymer az első napi produkciója után visszaesett és végül csak a 24. helyen zárt, ám első helye nem forgott veszélyben.