Ez kemény volt!

Spencer Levin áll az élen a PGA Tour csütörtökön megkezdődött versenyén a floridai Honda Classic-en. Levin már egy héttel ezelőtt Mexikóban is parádézott, ott csak a rájátszásban maradt alul és végzett a második helyen. A floridai tornán nehezebb dolga lesz, hiszen a vetélytársakon túl az időjárés és a pálya is tartogat számára meglepetéseket.

Kezdjük az időjárással, mert az volt igazából a legkomolyabb ellenfél a játékosok számára a csütörtöki napon. A PGA Tour második legnehezebb pályája amúgy is nehéz feladat elé állítja a játékosokat, ám ha emellé még hozzá tesszük azt, hogy 35-40 km/h-ás szél is fújt akkor igazán nem kell azon csodálkozni, hogy átlagosan négy ütéssel születtek rosszabb eredmények par-nál.

Spencer Levin egyike volt azon keveseknek aki par alatt, tehát 70 ütés alatt tudott teljesíteni. A múlt heti Mayakoba Classic ezüstérmese 67-es kört teljesített. A fáradhatatlan játékos – sorozatban ez a nyolcadik tornája - mögött egy ütés hátránnyal öten sorakoznak, közülük a legnagyobb név a PGA Tour két évvel ezelőtti bajnoka Y.E. Yang. Levin igazán formában van, hiszen legutóbbi három tornája során ez már a második alkalom, hogy az élen zárja az első kört. Hátra azért nem dőlhet hiszen túl azon, hogy csupán egy ütés a hátránya a torna történetét nézve az első nap utáni éllovas nem nagy százalékban szokta megnyerni a viadalt. Legutóljára 2003-ban fordult elő hasonló, a bravúr Justin Leonard nevéhez fűződik igaz ő 63-al nyitott.

A mezőnyből amúgy összesen 19-en játszottak par-t vagy annál jobbat, a többség örülhetett ha „hetven közepével” megúszta a napot. Par-t játszott például Lee Westwood, valamint az egykori világelső, háromszoros major bajnok zimbabwei Nick Price aki eddigi utolsó teljes PGA Tour szezonja óta (2006) mindössze második versenyén áll rajthoz. Price kiválóan játszott, egyszer sem pattolt kettőnél többet és majd 80%-ban eltalálta a fairway-eket.

Természetesen voltak akiket komolyan megtréfált a nagy szél és a pálya nehézsége is. Beharangozónkban korábban említettük, hogy a tervező Jack Nicklaus-ról (Golden Bear) elnevezett három lyukat magában foglaló szakasz, a Medvecsapda (Bear Trap) híresen nehéz. Nos, a 15-16-17-es sorozat ezúttal is hű volt hírnevéhez. Volt aki nem kevesebb, mint hét ütést hagyott itt, de a mezőny nagy része sem úszta meg két ütés eladásával. A nap legnagyobb vesztese Sunghhon Kang (84, +14) volt, de a címvédő Camilo Villegas sem lehet sokkal boldogabb, hiszen 79-es első körös eredményével elég távoli vágynak tűnik a címvédés.

A mezőny nem sok mindennel vigasztalódhat, hiszen az időjósok hasonlóan felhős és szeles időjárást várnak péntekre is, ráadásul még egy kis eső is érkezhet további izgalmakat adva az amúgy sem izgalommentes tornának.