Négy év után ért fel újra a csúcsra a Golden State Warriors

A Golden State Warriors hetedszer nyerte meg az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) bajnoki címét, miután a nagydöntő hatodik, csütörtöki mérkőzésén 103–90-re megverte vendégként a Boston Celticset, így 4–2-es összesítéssel diadalmaskodott a párharcban.

A mérkőzést a hazai pályán játszó Celtics kezdte jobban, az elején 12 pontos előnye is volt, de a Warriors védekezése ezt követően összeállt, támadásban pedig roppant hatékony lett, 21–0-s rohamával (az elmúlt ötven évben nem volt ilyen a nagydöntőben) már az első negyedben fordított.

Ezután gyakorlatilag végig csendben tartotta a bostoni csarnok közönségét. A harmadik negyed végén volt olyan pont, hogy 53% feletti pontossággal szórta a triplákat a kaliforniai csapat.

A meccs legeredményesebbje a San Franciscó-iakat erősítő Stephen Curry, illetve a hazaiak részéről Jaylen Brown volt 34-34 ponttal. A finálé legjobbja (MVP) a 34 éves Curry lett. Curry a döntő hat meccséből ötön eljutott legalább harminc pontig, a záró összecsapáson hat hárompontost szerzett.

A Warriors 1947-ben nyerte első bajnoki címét, ezt követően 1956-ban Philadelphia Warriors néven diadalmaskodott, Golden State néven 1975-ben ért fel először a csúcsra, majd 2015 és 2018 között három aranygyűrűt szerzett, a Curry-Thompson - Green maggal. Hét bajnoki címével a Warriors egyedüliként áll az örökranglista harmadik helyén (eddig a Jordan éra alatt hat bajnokságot nyert Chicago Bullsszal holtversenyben foglalta el a pozíciót). Az első helyen a Los Angeles Lakers és a most legyőzött Boston Celtics áll, 17-17 győzelemmel.

A Boston és a Golden State korábban mindössze egyszer, 1964-ben vívott egymással finálét, s akkor a legendás Bill Russell vezette Celtics 4–1-re nyert.