Djokovics kétszettes hátrányból, Nadal simán nyert

A 13-szoros győztes spanyol Rafael Nadal és a világelső szerb Novak Djokovics sem rontott a Roland Garros nyolcaddöntőjében.

Novak Djokovics kétjátszmás hátrányból könnyedén fordított, és búcsúztatta az olasz Lorenzo Musettit. Az első és a második szett első részében egyaránt gyors brékváltás történt, majd a rövidítésekben mindkétszer Musetti bizonyult jobbnak (6:7, 6:7).

Az olasz játékos 2 óra 20 perc alatt összeszorgoskodott kétszettes előnyét 47 perc alatt tüntette el a szerb világklasszis, akinek lendülete megmaradt az ötödik, döntő játszmára is. Utóbbi aztán úgy ért véget, hogy 0:4-nél Musetti feladta a végül 3 óra 28 perces ütközetet (6:7, 6:7, 6:1, 6:0, 4:0).

A Roland Garroson egyszer győztes (2016), továbbá négyszer döntős Djokovics következő ellenfele szintén egy olasz játékos, a kilencedik helyen kiemelt Matteo Berrettini lesz, aki Roger Federer visszalépését követően játék nélkül jutott a nyolc közé.

Rafael Nadal lényegesen könnyebb meccsen nyert, bár az olasz Jannik Sinner az első szettben még 5:3-ra is vezetett, ezt követően a spanyol sorozatban nyolc gémet nyert meg, így pedig gyorsan kétszettes előnyre tett szert (7:5, 6:3).

A harmadik játszmában aztán már egy játékot sem engedett ellenfelének, így a salakkirály újra bejutott a negyeddöntőbe (7:5, 6:3, 6:0).

Női egyes

A 17 éves Cori Gauff és a cseh Barbora Krejcíková is bejutott a negyeddöntőbe. Az amerikai tinédzser hétfőn csak kilenc pontot vesztett adogatóként a tunéziai Onsz Dzsabúr ellen, és alig 53 perc alatt nyert.

A világranglistán 33. Krejcíková mindössze két gémet bukott a 2018-ban döntős amerikai Sloane Stephens – a 2017-es US Open bajnoka – ellen, és első Grand Slam-negyeddöntőjére készülhet.

A 17. helyen rangsorolt görög Maria Szakkari magabiztosan győzte le a negyedikként kiemelt amerikai Sofia Kenint. Tavaly az Australian Openen győztes, a Roland Garroson döntős Kenin hatszor bukta el a szervajátékát, miközben csak kétszer vette el riválisa adogatógémjét. Az összecsapás 1 óra 9 percig tartott.

ROLAND GARROS
NYOLCADDÖNTŐ
FÉRFI EGYES

Djokovics (szerb, 1.)–Musetti (olasz) 6:7 (7-9), 6:7 (2-7), 6:1, 6:0, 4:0-nál Musetti feladta
Nadal (spanyol, 3.)–Sinner (olasz, 18.) 7:5, 6:3, 6:0
Schwartzman (argentin, 10.)–Struff (német) 7:6 (11–9), 6:4, 7:5