Stílusos nyárzárás, Bajnoki címmel!

Kötél Bence utolsó napi -4-es körrel kápráztatta el a közönséget a XLII. Szlovén Bajnokságon, így összesítve -11-el (!), Szlovákia után újabb bajnoki címet hozott el a „szomszédból”. Az egész BB-műhely szépen menetelt, Horváth Ákos bronzérmes, míg Bertényi Bence a 7. pozícióban végzett.

Ez történt korábban

A Balaton Golf Club játékosa tőle szokatlan módon lassan indította el a bajnoki menetelést, +1-gyel kezdett, majd a második napon begyújtotta a rakétákat, 69-es és 67-es körökkel állva hagyta a mezőnyt a pénteki, 2 x 18 szakaszos játéknapon. Az utolsó napnak 5 ütés előnnyel vághatott neki.

Elegáns mínusz négy

A mínuszos zónába kerülő Bence formája végig kitartott, az első kilencen 4 birdie-vel megfűszerezett hibátlan játékkal hozta le az utolsó napot a friss Szlovén Bajnok. Kötél három nap alatt 277-es score-ral teljesítette a négy körös versenyt, 11 ütéssel előzve a második Luka Strasek-et.

Horváth bronzérmes, Bertényi a legjobb tízben

Kötél Bence mellett mindenki fantasztikusan teljesített Szlovéniában. Ákos utolsó napi, 78-as körén lehetett érezni a fáradtságot: 2 birdie mellett több bogey és egy tripla is becsúszott, ami a napi rangsor T15-ös helyét eredményezte a balatoni golfozó számára. A szombati zárás azonban minden sporttárs számára nehéznek bizonyult, így Ákos megcsípte a bronzérmet.

Még ki kell emelnünk Bertényi Bencét is, aki a 7. helyet szerezte meg a tornán. Bence legjobbja a második körben elért even par volt, a záró fordulóban pedig +2-t hozott. Le a kalappal előtte is, hiszen érett, stabil játékot hozott mindhárom nap.

Szép munka volt fiúk és egy fantasztikus lezárása a nyárnak: 1 arany, 1 bronz és egy hetedik hely a Szlovén Bajnokságon

Gratulálunk a fiúknak és a szakmai stábnak is ezekhez a ragyogó teljesítményekhez!

Képek: Tátrai Béla / GOLF Magyar