Véget ért a játszma Arizónában!

Sarah White győzelmével zárult a Mesában augusztus 14. és 16. között lezajlott történelmi jelentőségű Symetra Tour, amelynek negyven éves működése alatt immár az ötödik alkalommal adott otthont a Longbow Golf Club. Ahogyan azt az augusztus 15-i fordulót követően is írtuk, a magyar golf büszkesége, Rózsa Csilla sajnos nem jutott a CUT-ba.

A húsz állomásból álló, összesen mintegy 3,6 millió dollár összdíjazású pénzdíjas versenysorozat sivatagi éghajlatáról ismert állomásán -15-ös játékával, öt gyönyörű birdie-t begyűjtve a Michigan állambeli Grand Rapids-ből származó White brillírozott, aki a bajnokság első fordulója végén még a jóval szerényebb T6. helyet tudhatta magáénak, a második fordulót pedig már az előkelő második helyen zárta. A huszonhárom éves versenyző számára, aki a világ legkiválóbb női golfozóival mérkőzött meg a hétvégén és egyben 18 ezer amerikai dollárt vihetett haza, a Founders Tribute at Longbow-n elért győzelem egy „valóra vált álom”.

A dobogó második fokán ezúttal két elképesztő tehetségű fiatal hölgy osztozott: az amerikai Casey Danielson, aki az első fordulóban aratott győzelmet, valamint a német Sophia Popov, aki a második forduló nyerteseként mutatott fel ígéretes teljesítményt – mindketten imponáló, -14-es játékukkal kápráztatták el a golfközönséget. A Spanyolországból származó Fatima Fernandez Cano -12-es eredményével a negyedik helyet foglalta el, az ötödik helyezés pedig a -11-et ütő, egyesült államokbeli Lucy Linek jutott.

Rózsa Csicsi az első fordulóban +5-ös eredménnyel zárt, így a T120. Helyen végezte. A második körben egy erős -5-ös játékra lett volna szükség, hogy a CUT-ban maradjon, ám aznapi +2-es és összesített +7-es eredménye ehhez sajnos nem bizonyult elegendőnek: a T128. Helyen zárta az arizóniai küzdelmet.

Forrás: Rózsa Csilla Facebook-oldala