Elindult a sivatagi golf-show!

A COVID-19 járvány miatt törölt versenyek után 2020 júliusában végre folytatódtak a Symetra Tour küzdelmei, amelyen a magyar golftörténelem egyik legígéretesebb fiatal női játékosa, Rózsa Csilla, mintegy száznegyven kolléganőjével méri össze erejét.

A húsz állomásból álló, összesen 3,6 millió dollár összdíjazású pénzdíjas versenysorozat augusztus 14. és 16. között zajló, Founders Tribute at Longbow nevet viselő állomásának ezúttal az arizóniai sivatag közepén fekvő Mesa ad otthont. A verseny elnevezése az LPGA Bajnokság tizenhárom alapítójának állít emléket, akik az 1950-es években a női golfjátékosok útjának egyengetését tűzték ki célül. Az Egyesült Államok profi golfsorozatát képviselő Symetra negyven éves történelme során immár ötödik alkalommal látogat el a Longbow Golf Clubba.

A pénteki, első játéknapon Csicsi nem igazán tudott felpörögni. Rögtön a második szakaszon +2-ütött, és bár három birdie is landolt a lyukban, játékára a számos bogey rányomta bélyegét. Az első körben 77-es eredménnyel (+5) zárt, a T120. helyen végezve. A következő körben nagyot kell játszania, hogy beférjen a CUT-ba, amit a mezőny felénél húznak meg.

Az első helyet a huszonöt éves, wisconsini születésű Casey Danielson szerezte meg, aki -7-es ütésével 65-ös eredményt produkált. A T2. helyen végzett versenyzők között a mexikói Sandra Angulo Minarrot, az amerikai Kim Kaufman és Binny Lee nevű játékosokat, valamint a svéd Frida Kinhultot üdvözölhetjük - mindannyian -5-öt játszottak és 65-ös score-ral zártak.

Kíváncsian várjuk, milyen izgalmakat tartogat a holnapi második forduló!