Kötél Bence Bajnok, Závaczki Bálint bronzérmes!

Jött, játszott és győzött!!!

Az első pillanattól fogva rendkívül motiváltan versenyzett a Balaton Golf Club golfozója, a második napon pedig már „volt valami a levegőben”. Mindenki, aki követte a versenyt, hitte, hogy ez meglehet. Kötél Bencénél átszakad egy gát, és az utóbbi tornák második, „mumus” napját egy impozáns -5-tel kipiálva, a negyedik napon -4-gyel szárnyalva szerezte meg a Bajnoki győzelmet.

Minden bizonnyal különleges helyet fog elfoglalni ezután a fiatal játékos szívében a Tátra tőszomszédságában elterülő Black Storck pályája. Elmondhatja ugyanis, hogy -2, -5, -4-es napokkal, -11-es összteljesítménnyel, itt nyerte meg a 2020-as Szlovák Junior Bajnokságot az U18-as fiú kategóriában.

A második helyen végző sporttárs David Mlynek nagyot küzdött, de az utolsó napon már nem tudta a lépést tartani az 5 birdie-t ütő Bencével.

Závaczki Bálintot is érdemes nagybetűkkel kiemelni, hiszen a Pannonia Junior Akadémia első nap 77-es score-t ütő játékosa, -2-es és az utolsó napi -4-es eredményével emberfeletti hajrával szerezte meg a dobogó harmadik fokát.

2 magyar is a dobogón az U18-as fiúk között, egy arany és egy bronz. Az utolsó nap mérlege még egy bronz, amit Jaczkovics Emma szerzett meg az U16-os kategóriában, de ez egy következő cikk témája lesz, amelyben a többi magyar játékos helyezéséről is megemlékezünk.

Szép volt fiúk! Nem találunk szavakat.

A fényképeket és a Hungarian Golf Magazinnak egész verseny alatt végzett munkáját köszönjük Tátrai Bélának / GOLF Magyar