Klubbajnokság a magyar "Felföldön"

Augusztus 13-án szikrázó napsütésben zajlott a házi bajnokság a Budapest Highland Golf Clubban, az éves verseny minden résztvevője derekasan küzdött, hogy a „Highland Klubbajnoka 2020” címet elnyerje.

A kilenc szakaszos pályán megrendezett bajnokságon minden olyan igazolt, maximum 45 klubhendikepes amatőr golfozó indulhatott, aki a Budapest Highland Golf Club-nál regisztrált EGA versenyzői kártyával rendelkezik. A verseny csütörtökön 14:00-kor, az 1-es elütőről indult. A játékosok a jelentkezési lapokon megadott tee time időszakokba jelentkezhettek, a flight-ok összeállítását a klub végezte.

A tornát a Férfi Bruttó I. kategóriában +2-es score-jával végül Sánta Zoltán nyerte meg, míg második és harmadik helyen +3-as és +4-es eredményével Varga Dániel és Szalay Attila végzett.

Női Bruttó I. kategóriában a +12-es eredményt felmutató Sajner Zsuzsanna lett a győztes, akinek teljesítményét számos bogey és dupla bogey is tarkította, a második helyet pedig a +16-ot ütő Sásdi Erdösi Diána szerezte meg. Őt szorosan követte Acél Andrea, aki +17-es eredményt könyvelhetett el scorekártyáján.

Szenior Bruttó I. kategóriában +4-es ütésével Koós János aratott győzelmet, míg a Junior Bruttó I. kategóriában induló versenyzők közül az impozáns +3-as eredményt elért Sánta Ádám léphetett fel a dobogó tetejére.