Morikawa saskarmokkal ragadta meg a győzelmet

PGA Bajnokság összefoglaló

Egy ifjú amerikai golftehetség, Collin Morikawa nyerte a profi golfozók San Franciscóban rendezett éves viadalát, a 2020-as PGA Bajnokságot. Jack Niklaus, Tiger Woods és Rory McllRoy után ő lett a negyedik golfozó, aki huszonhárom évesen diadalmaskodott a koronavírus miatt idén augusztus 6. és 9. között sorra kerülő versenyen, illetve a kilencedik játékos, akinek párját ritkító győzelme első PGA Bajnokságához kötődik. A mezőnyben a sportág legkiemelkedőbb játékosai vettek részt, köztük a kétszeres címvédő Bruce Koepka és a tizenötszörös Major-győztes Tiger Woods.

A 11 millió dolláros összdíjazású rangos verseny meglepetésre Collin Morikawa első Major-sikerét hozta, melyért 1.98 millió dollárt (581 millió forint) vihetett haza. Huszonöt év óta ez volt az első olyan PGA Bajnokság, amit Kaliforniában rendeztek meg.

Bár a TPC Harding Park par 70-es pályáján végig nyílt küzdelem folyt, és egészen vasárnapig öten-hatan harcoltak a bajnoki címért, három szakasszal a vége előtt már csupán Morikawa és a brit Paul Casey maradtak versenyben a dobogó legfelső fokáért. Morikawa 16-oson (par 4) elütött labdája végül két méterre közelítette meg a lyukat, amit már csak egy könnyed mozdulattal kellett beputtolnia. Így 64 ütésből (közte egy eagle) teljesítette az utolsó fordulót, olyan golfóriásokat utasítva maga mögé, mint Dustin Johnson és a legendás Tiger Woods, aki a második és a harmadik fordulóban is csupán 72-őt ütött.

A második helyen Paul Casey végzett, a harmadik helyezést Dustin Johnson szerezte meg. A mezőny legjobbjai között az amerikai Matthew Wolff, Tony Finau, a július elején a Rocket Mortgage Classic nevű versenyt megnyerő Bryson DeChambeau, az ausztrál Jason Day, illetve az angol Justin Rose szerepelt. Brooks Koepka a 29., a világelső Justin Thomas és a legendás Tiger Woods pedig a 37. helyet érte el.