Baldauf Matyi megcsinálta! (Értékeléssel!)

Bízunk a Top 10 megtartásában

Bár még a mezőny egy része a pályán, az már biztos, hogy Baldauf Matyi óriási bravúrt elérve (jelenleg a T9.) teljes jogú tagja lett a Pro Golf Tour-nak. Van még izgulni valónk, ugyanis ha megtartja a Top10-es helyezését, akkor a Pro Golf Tour kártyán felül 4 Challenge Tour versenyhez is indulási jogot szerezhet. Szorítunk!

Baldauf Matyi a közel 100 induló közül jelenleg az igen előkelő T9. helyen áll. A két körön át tartó kvalifikációs verseny során 143-as összesített eredménnyel zárt. A magyar golfozó az első napon 70, a második körben 73-at teljesített, amivel megváltotta jegyét a 2020 Pro Golf Tour-ra.

A Magyar Profi Bajnokság ezüstérmese elégedett volt a játékával, bár a greenekkel nem volt kibékülve:

„A 10-esen kezdtem. Szuperül ment a játék, hiszen 14 regulart ütöttem, ám sajnos csak egy madárkát sikerült összehoznom, pedig erre többször is volt esélyem. Összesen hétszer volt 3 méteren belüli birdie-puttom, de ebből csak egyet értékesítettem a greenek egyenetlensége miatt.

Sebaj, örülök, hogy ilyen jól teljesítettem a héten. Bízom benne, hogy a nap végére sikerül megtartanom a Top 10-es helyezést!” – nyilatkozta lapunknak Matyi.