Jól sikerült főpróba - Élvonalban a magyar fiatalok

Szlovák Junior Open eredményei

Pár nappal a Magyar Junior Nyílt Bajnokság előtt szomszédunknál vendégeskedtek fiataljaink (Sedin Golf Resort). Kiemelendő a BB különítmény játékosának, Bertényi Bencének és a Pannónia Golf Club kötelékébe tartozó Berkenyei Daniellának a teljesítménye. Szintén tapsot érdemel a Golfiesta SE versenyzője, Koharek Anna „Pancsa”, aki a második körben egyéni legjobbját játszotta (79).

A festői szépségű sedini golfpályán (par 73-as) rendezték három kategóriában (21, 18, 16 éves) a szlovákok nyílt bajnokságát. Összesen 11 (4 lány, 7 fiú) reménységünknek drukkolhattunk.

A lányoknál egyedül Berkenyei Daniellának sikerült a cut után is versenyben maradnia, ő hatalmas véghajrában végül a 6. helyet szerezte meg az U16-os kategóriában. A Pannónia Junior Akadémia játékosa, Nagy Klára bár azonos eredményt ért el az első két nap, mint Daniella, de az U18 kategóriában ezzel a score-ral épphogy lemaradt. A Golfiestás Pancsának (Koharek Anna) szintén vegyes érzései lehetnek a tornával kapcsolatban. Bár 79-cel a második körben élete legjobbját játszotta, sajnos nem jutott be a harmadik körbe. Lehoczky Fanni szintén lemaradt a legjobb helyekről.

kép: hungolf.hu)

A fiú mezőnyben 71 induló volt. Magyarjaink az U16-os mezőnyben harcoltak a minél jobb helyekért. Bertényi Bence hozta a legjobb magyar eredményt, amivel a T3. helyet szerezte meg egy osztrák és egy szlovák versenyzővel közösen. Kötél Bencének, aki végig közel állt a dobogós helyekhez, nem jött össze a bravúr a fináléban, összetettben egy hajszállal maradt le a pódiumról. Sárközi Ricsi folyamatosan javuló játékkal a 13., Fülöp Gergő 14., míg Kemény Kevin a 15. pozíciót szerezte meg.

Benke Ákos és Kovács Alex nem élte túl a felezést.