Egy legény maradt talpon!

Csányi Olivért az eső sem állíthatta meg

2017-es felnőtt bajnokunk par fölött +5 ütéssel teljesítette a négynapos (WAGR minősítésű) Osztrák Nyílt Bajnokságot, amivel a magyar különítmény legjobb eredményét szállította. Kiemelendő, hogy a középső napokon Even Par-t ért el és a magyarok közül egyedüliként jutott be a Fináléba. A magyar felkészüléssel, de orosz színekben játszó Morozova Sofya együttállásban a 6. helyen zárt +24-gyel.

Ahogy arra számítani lehetett, a hosszú, nehéz par 73-as pálya (Schloss Schönborn, Roter Platz) kihívás elé állította a mezőnyt, ráadásul a szombati napon az esőszünet alaposan megcsúsztatta a programot. Többen nem fejezték be a harmadik kört, köztük Csányi Olivér sem, akire vasárnap 27 (9+18) lyuk várt. Dicséretes, hogy 297-es (75, 73, 73, 76) ütésszámával a T19. helyen végzett a bitang erős mezőnyt felvonultató Osztrák Nyílt Bajnokságon.

A verseny érdekessége volt, hogy a fiúknál dupla CUT-ot (2. és 3. nap után), míg a nőknél a harmadik kör után húzták meg a vonalat.
Bertényi Bence és Horváth Ákos az első vágást még túlélték, ám a döntő napra már nem jutottak be.

A nőknél Jaczkovics Emma és Morozova Sofya sikeréért szoríthattunk. Kétszeres Magyar Kupa győztesünknek egy ütésen múlt, hogy a legjobbak közé kerüljön. Alig pár nap, és a Magyar Nyílt Bajnokságon javíthat.

Apropó Magyar Nyílt Bajnokság! Nevezni egészen augusztus 6. kedd, 23.59 percig lehet, a Balaton Golf Clubban, augusztus 9-11. között rendezendő nemzetközi tornára.  Fontos hír, hogy a várólista hendikephatára megváltozott - férfiaknál 26, nőknél 28 lett.