Széttördelt verseny: Lugosi megcsinálta a CUT-ot

„Kaskada nem hazudtolta meg önmagát”

Profi golfozónk, Lugosi Tamás hasznos tapasztalatokkal gazdagodhatott a Pro Golf Tour kaskadai állomásán, amely ismét hozta az izgalmakat. A részleteket mesélje el Tomi, aki együttállásban az 52. helyen {(79(+8);75(+4)} végzett a kaotikus versenyen.

„Kaskada nem hazudtolta meg önmagát... sose játszottam még itt probléma mentes versenyt.

Nos a reggel 6:30as tee time miatt 5-kor keltem, hogy amennyire lehet versenykész állapotban legyek. Mikor kiértem a klubba láttam a kiírást, hogy (tejköd miatt) következő tájékoztatás 7:30kor, majd 8:30 és végül 9:20kor el is tudtuk kezdeni a játékot.

Tudtam, hogy a cut vonal környékén vagyok úgyhogy az utolsó 9 szakaszomon 0 körül kell játszanom. 2 birdie 3 bogey-val +1e lett mely éppen elég lett a CUT! Így 9 lyukat lejátszva még várt rám 18 lyuk 32 fokban. A hőség fokozódott és egy-két távoli vészjósló dörgés már utalt rá mi várható megint.

Jött a vihar. A 8. szakasz lejátszása után +1-gyel álltam és birdiért következett a putt, amikor lefújták a játékot. Végül a radarkép alapján úgy döntöttek a versenybírák, hogy törlik a 3. kört. Sajnálom, mert elég jól összeállt a játékom és biztos vagyok benne, hogy előrébb végeztem volna...

A pálya a “régi” Balatonudvarit idézte: fairway mellett 2 méter semirough utána gyakorlatilag vesztett labda. Elképesztően élveztem a kihívást és ha az önbizalmam a helyén lenne a top10ben is végezhettem volna.

Köszönöm a bíztató szavakat és jó kívánságokat!”