Embert próbáló hőség Csehországban (Nyilatkozattal)

Profi golfozónk, Lugosi Tamás a napokban újabb Cseh Tour megmérettetésen vett részt. Mint ismert a főpróba nem is sikerülhetett volna jobban neki, ugyanis az Országos Profi Bajnokság II. fordulóját egy 69-es (-3) körrel, utcahosszal nyerte.

A Karlštejn Golf Clubban rendezett kétnapos, Stroke Play Championship versenyéről felemás érzésekkel tért haza. Egy visszafogottabb első napot követően a második körre sikerült belerázódnia és 146- os (74, 72) eredményével a T17. pozícióban végzett:

„Felemásan alakult ez a verseny... Őszintén szólva, furcsa volt belecsöppenni a 30 fokos nyárba. De inkább ilyen időben versenyzem, mint a 15 fok esőben.

Sajnos fejben teljesen szét voltam csúszva az első kör, első 9 szakaszán. Túl voltam pörögve, cikáztak a gondolataim... Sajnos az elrontott tapaszok teljesen megtépázták az önbizalmam. A második körben már sikerült javítanom játékom színvonalán, de sajnos a sok birdie most elmaradt.

Ismét tanultunk valamit, így tovább előre. Lesz ez jobb is! Köszönöm páromnak a kitartó caddyzést! Nem volt egyszerű ebben a hőségben ilyen embert próbáló pályán végig menni!”