Tajtyi Róbert Európa legjobbja

A European Footgolf Tour által idén életre hívott European Footgolf Grand Slam versenysorozat Portugáliában záródott, ahol Tajtyi Róbert második helyével megnyerte a szenior kategória idei versengését.

Az argentin Nico Garcia nyerte a holland, olasz, francia kiemelt (major) és magyar, svájci, brit FIFG 500-as, valamint a hétvégi Grand Final versenyek eredményeit összesítő European Footgolf Grand Slam utolsó versenyét Portugáliában, aminek köszönhetően az idén debütáló sorozat első bajnokának mondhatja magát.

A 45 éven felüliek között Tajtyi Róbert úgy lett második a hétvégén, hogy négyes holtverseny alakult ki a második pozícióban, ami után ő nyerte a szétlövést. A végelszámolásnál pedig ő örülhetett, holland riválisait maga mögé utasítva nyerte meg a szenior versengést.

Balázsi Csaba éppen csak lemaradt a dobogóról, negyedik lett 2018-ban.

A felnőtt férfiak között Portugáliában Mayer Zoltán 16., Gelencsér Gábor 41., Molnár Arnold 46. lett. Itt a legjobb magyar idén a 38. helyen záró Podusil György volt. Magyarország összesítésben a 7. helyen zárt.