Újabb CUT: Repít az eleje, döcög a vége

Volt egy kisebb rövidzárlat, de összességében remek napot zárt Lajtai-Rózsa Csilla, ugyanis ott van a legjobbak között. Az előre megadott par értékkel (-1,+1), a T50. helyen jutott be a 150 ezer dollár összdíjazású IOA Golf Classic döntő napjára. A magyar tehetség idei 12. CUT-ját ünnepelheti a Symetra Tour tornáján.

Többszörös korosztályos és felnőtt bajnokunk a napot ezúttal a hátsó 9-en kezdte, ráadásul nem is akárhogyan. A par-ok mellett két birdie is felkerül a kártyájára, így az összesített -1-es score-ját -3-ra tornázta le. A pálya első része viszont már nehezebbnek bizonyult, az egyesen egy bogey, míg a hetesen egy dupla csúszott be. A CUT végig 0 körül mozgott, így kifejezetten jól jött, hogy a többi lyukat a megadott par értéken teljesítette.

A tornát amúgy az amerikai Dana Finkelstein vezeti két nap után -11-es eredménnyel. Finkelstein előnye egy ütés Ruixin Liu előtt, míg a harmadik helyről további egy ütés hátránnyal többen is -9-cel állnak, így nagy harc várható a győzelemért és a dobogós helyezésekért.