Négyen maradtak talpon

(képek: Tátrai Béla)

A csütörtöki második játéknappal folytatódott a Szlovák Junior Nyílt Bajnokság, melynek végén kiderült, kik folytathatják a döntő napon. Kategóriánként (U16/U18/U21) megfelezték a mezőnyt. Összesen 16 honfitársunk állt az elütőhöz, ám csupán négyen, egy lány és 3 fiú golfozónk kvalifikálta magát. A mezőny nagyon erős volt, így sajnos kisebb megingások sem fértek bele.

Az U18-asoknál egyedüli magyarként Greff Bálint indult, akinek sikerült néhány ütést javítania előző napi teljesítményén, amely még éppen CUT-ot ért számára.

A legnépesebb fiú kategóriában (U16) kilenc golfozónk is érdekelt volt. A “BB” műhely tagjai Kötél és Bertényi Bence duója magabiztosan jutott tovább, ráadásul mindketten a dobogóért szállnak harcba a fináléban, és még a győzelem sem elképzelhetetlen. A többiek sajnos nem folytathatják. Somogyi Bence annak ellenére nem került be, hogy remekül teljesített (157: 78, 79), csupán egy ütéssel maradt le.

Az összes fiú EREDMÉNY ITT!

A lányoknál szintén nem volt túl szerencsés Nagy Klára. Az első napi 82-es köre sokba került. Hiába játszotta ma meg élete legjobbját (+1) nem élte túl a felezést, akár csak csapattársa, Kiss Polett Karolina sem. Az U18-as kategóriában Klára a 10., míg Polly a 12. helyen végzett. Az U16-os lányoknál Czernecki Laura szintén élete legjobb versenykörét játszotta és egyedüli magyar hölgyként bejutott a legjobbak közé. Sajnos Berkenyei Daniella az első napi kiemelkedő eredményét a második napon nem tudta hozni, így a 17. lett. Jaczkovics Emma a 20., míg Szántó Sára a T22. helyen zárta a tornát.