Kiugró teljesítmények Ausztriában

A hétvégén rendezett Osztrák Junior Tour International versenyen 10 fiatal játékosunkért is szoríthattunk. Reménységeink odatették magukat, több kiemelkedő teljesítményt is láthattunk. Kötél Bence például az U16-os kategória győzelmével jeleskedett és csupán egy ütéssel maradt el az U21-es nyertestől. Závaczki Bálint és Bertényi Bence pedig szintén dobogóra állhatott a Bernd Wiesberger nevét viselő, Osztrák Junior Golf Tour 4. fordulójában.

Honfitársaink remekül teljesítettek, hcp-jük körül, vagy az alatt játszottak. Az induló 10 magyar golfozóból 8-an sikeresen kvalifikálták magukat a döntő napra, sőt többen győzelmi, illetve dobogós reményekkel várhatták a harmadik napot.

A verseny helyszíne a festői Golf Club Am Mondsee pályája volt, amely változatos vonalvezetésével kihívás elé állította a résztvevőket a különböző kategóriákban: U12, U14, U16, U18, U21.

Az U14-es lány kategóriában Szántó Sára és Földházi- Nagy Zsófia ragadott ütőt. Napról napra egyre jobban teljesítettek, és az elsődleges célt, a CUT-ot teljesítve jó szájízzel és hasznos tapasztalatokkal térhettek haza. Szántó Sára 257 (90, 85, 82) együttállásban az 5., míg Földházi-Nagy Zsófia 264 (92, 90, 82) a 9. helyen zárt.

Az U14-es fiúk között 5 magyar fiatal állt az elütőre. Bertényi Bence 236 (77, 79, 80) hihetetlenül játszott, két körön át is vezetett, ám az utolsó napon sajnos kicsúszott a győzelem kezei közül. Az igen előkelő második helyen végzett. Somogyi Bence szintén kiemelkedőt nyújtott. Az első két körben ott loholt Bertényi Bence nyomában a második helyen, ám az utolsó napi 90 –es körével sajnos a 9. helyre csúszott vissza. Ettől függetlenül hasznos tapasztalatokkal és jelentős hcp javítással térhetett haza. Stöllinger Viktor szintén bejutott a CUT-ba és 245-ös (79, 84, 82) eredményével együttállásban a 6. helyen végzett. Horváth Ákos - teljesítve célját - kvalifikálta magát a döntő napra. Mindhárom nap hasonlóan köröket produkált (86, 86, 85), amellyel a 15. helyet érdemelte ki a kategóriájában.

Az U16-os fiúk között indult két nagyágyunk, Kötél Bence és Závaczki Bálint, akik mindketten bizonyították idén is, milyen jó formának örvendenek. Magyar Kupa győztesünk Kötél Bence 219 (72, 72, 75) rajt-cél győzelmet aratott, és már az első két nap elért 0-ás köreivel megalapozta első helyét. Match play bajnokunk Závaczki Bálint 224 (76, 75, 73) pedig hozta a rá jellemző hajráját, így kategóriájában a 2., míg bruttóban a 6. helyen zárt.

MAGYAR EREDMÉNYEK (a TELJES RANGSOR ITT)