BRÉKING – Történelmi arany Pjongcsangban!

Dobogó tetején a férfi váltó rövid pályás gyorskorcsolyában

A Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor, Burján Csaba összetételű magyar váltó hihetetlen hajrával aranyérmes lett az olimpián rövid pályás gyorskorcsolyában.

A táv ötezer méter volt, 45 kör, a magyar csapat kezdte az élen a versenyt, aztán a koreaiak álltak az élre, a magyarok a 2-3. helyen koriztak, Kanadát magunk mögött tartva.

A táv negyedénél Kanadával cserélgettük a 3-4. helyet, amikor a koreaiak kicsúsztak.

Mi a harmadik helyen folytattuk, időnként a másodikon, aztán a legvégén Kanadát megelőzve megnyerték a futamot. Videózás volt, de az eredmény nem változott, nem is lett volna miért.

Soha nem nyertünk még aranyat téli olimpián! Eddig két ezüstünk és négy bronzunk volt, legutóbb 1980-ban nyert érmet magyar sportoló téli olimpián, akkor a Sallay-Regőczy játéktáncpáros lett ezüstérmes.