A nap embere Sárközi Ricsi

Bruttó győzelem és eagle hazai pályán

(kép: MGC Facebook)

Alig, hogy lecsengetek az 57. Magyar Amatőr Bajnokság utózöngéi, a hétvége szombatján a Magyar Golf Club, Kisorosziban ranglista versenyre invitálta a golf szerelmeseit. A magyar Old Course-on rendezett megmérettetésen a hazai klub kötelékébe tartozó játékosok remekül teljesítettek, ugyanis a megnyerhető 6 kategóriából 5 győzelmet szereztek. A nap legjobbja Ifj. Sárközi Richard lett, aki nagy csatában a magyar bajnokság első és második helyezettjével – Vadkerti Adéllal és Nagy Klárával - szerezte meg a bruttó győztesnek járó díjat. Ráadásul, a pálya 8. szakaszának par 4-esén elért eagle-lel a nap ütését is kiérdemelte. Kiemelendő még Berkenyei Daniella teljesítménye, aki sorozatban immár az ötödik ranglista versenyét nyerte meg a nettó junior kategóriában!

A bruttó mellett, ahogy lenni szokott, nettóban is értékelték a résztvevőket, akik közül a három legjobbat díjazták. A Férfi „A” kategóriájában Rajki István győzött, Wynn Mike-ot és Baldauf Lászlót megelőzve, míg a „B” mezőnyben Salamon Balázs, Juhász József és Kostyál András volt a sorrend. A nőknél a kétszeres magyar bajnok, Batta Krisztina diadalmaskodott Vadkerti Adél és Turkovics Ica előtt.

A junioroknál Berkenyei Daniella sorozatban ötödik győzelmét szerezte Nagy Klárát, Rózsa Dánielt megelőzve.

A szenioroknál pedig Tóth István, Jászkuti László és Tihanyi Ferenc érdemelt tapsot teljesítményéért.