„Kemény és tanulságos hétvégén vagyunk túl”

(kép: MGSZ)

Őrületes véghajrát hozott, nem csak a fiúk, de a nők küzdelme is az 57. Magyar Amatőr Golf Bajnokságon. Vadkerti Adél győzelme borítékolható volt az utolsó nap előtt, azonban mögötte a dobogós helyekre hatan is esélyesek voltak. Köztük volt junior válogatott golfozónk Czernecki Laura is.

„Kemény és egyben tanulságos hétvége volt – kezdte élményeit Sinkó Krisztina, Lara anyukája. Az előjelek kedvezőek voltak. Lara a sok kihagyás ellenére jó szezonkezdetet produkált. A match play 3. hely, valamint a Szlovén Junior Nyílt Bajnokságon elért eredménye, amivel kvalifikálta magát az idei norvégiai European Young Mastersre, bizakodásra adott okot a torna előtt.

Tatára úgy mentünk, hogy a 10-be jutás a cél, meg esetleg a hcp javítás. Az első két napon gyönyörűen játszott Lara, és meglepetés volt, hogy a dobogóért küzdhettünk. Ez akár össze is jöhetett volna az aktuális formája miatt, ám az együttállásban lévő 3 lány közül ő került a "döntős" flightba. Ott sajnos nem tudta kezelni a stresszt, az első 7(!) lyukon, durván megremegett a keze, és ekkor gyakorlatilag el is ment a lehetősége a pódiumra, pedig ahogy megnyugodott, ismét jött a stabil játék.

Tanulság, hogy a felfokozott figyelmet, a nem várt lehetőség okozta stresszt is meg kell tanulni kezelni. Még mindig csak 15 éves, így van ideje tanulni. A vasárnap pozitívuma az, hogy láthattuk a 2017-es bajnok Vadkerti Adélt játszani, aki nagyon nyugodtan és gyönyörűen játszott.”