Tűzijáték a Fináléban

Vadkerti és Csányi elsőségével zárult az 57. Magyar Amatőr Bajnokság

(kép: Sinkó Krisztina Facebook)

Az 57. Magyar Amatőr Golf Bajnokság történéseitől hangos a magyar golfélet! Bár még messze járunk a szezon végétől, de az mindenképpen elkönyvelhető, hogy az év egyik legemlékezetesebb bajnokságán vagyunk túl. Volt itt minden, mi szem-szájnak ingere: egy stílusos elnöki kezdőütés dr. Szivek Norberttől, heroikus küzdelmek, lélegzetelállító megmozdulások és bajnoki öröm-pillanatok. Mindez nyakon öntve az eseményhez méltó ünnepélyes díjkiosztóval és gálavacsorával a tornának otthont adó tatai Old Lake Golf Club-ban, melynek csapata szívét-lelkét kitette, hogy egy emlékezetes és sikeres tornának adjon otthont. Igazi ünnep volt a hétvége, amihez mindenki hozzá tette a magáét.

A figyelem középpontjában az utolsó napon a férfi és a női élmezőny tagjai álltak. Vadkerti Adél, Tóth Maya, Czernecki Laura a női flight -ban, Csányi Olivér, Szeberényi Máté, és Greff Bálint pedig a férfi csoportban. A záró forduló előtt ők voltak a dobogós helyek esélyesei, ám a mögöttük lévő flightokból is többen odaérhettek a dobogóra

Kezdjük a férfiakkal. Tapintható volt a feszültség a játékosok között, amely a score-okon is megmutatkozott. Csányi Olivér 219 (71, 71, 77) kisebb hullámvölgyet kivéve rajt-cél győzelmet aratott és megérdemelten lett a férfiak magyar bajnoka a nagyot hajrázó Greff Bálint 223 (76, 73, 74) és Meznerics Gergely 224 (77, 73, 74) előtt. Szeberényi Máté 224 (71, 75, 78) az utolsó pillanatokban csúszott le a dobogóról. Ötödik helyen végzett a címvédő Rózsa Dávid 231 (76, 76, 79), mögötte minimális különbséggel testvére, Rózsa Dániel 233 (79, 79, 75) zárt. Az első tízben végzett még Ralph Müller 234 (75, 77, 82), Kemény Kevin 236 (76, 76, 84), ifj. Tóth János 237 (75, 80, 82) és Fülöp Gergő 239 (80, 82, 77). Kiemelendő a 13 éves Kemény Kevin és a 14 éves Fülöp Gergő teljesítménye, akik korukat meghazudtolva, végeztek az élmezőnyben.

(kép: hungolf.hu)

A nőknél a 16 éves junior válogatott játékos Nagy Klára 239 (76, 82, 81) szállította a meglepetést, ugyanis folytatva remek szezonját a dobogó második fokára állhatott fel a 2015-ös magyar bajnokot, Briglovics Borókát 240 (84, 79, 77) megelőzve. Bori napról napra jobb teljesítményt nyújtva hihetetlent hajrával csípte el – Kiss Polett Karolina 240 (80, 81, 79), Tóth Maya Napsugár 240 (79, 76, 85) elől - a dobogó legalsó fokát.

A női bajnok idén a tatai Old Lake Golf Club-ban nevelkedett 19 éves Vadkerti Adél 225 (74, 74, 77) lett, aki Magyar Kupa és match play győzelmei mellé újabb címnek örülhetett. Adél egész hétvégén kétséget sem hagyott a győztes kiléte felől. A címvédő Szabó Antóniának 242 (76, 82, 84) idén nem jött ki a lépés és meg kellett elégednie a 6. hellyel.

A top 10-ben végzett még: 7. Czernecki Laura Panna 246 (78, 80, 88), 8. Orosz Vanda 253 (83, 86, 84), 9. Lengyel Lilla 257 (82, 85, 90), 10. Vu Fanny 261 (91, 90, 80) és Sándor Virág 261 (91, 86, 84).