Csúcsforma közelében

Egyre javuló forma, jó score-ok

Lajtai-Rózsa Csilla pompás hétvégét produkált, amit nem feltétlenül a helyezése, sokkal inkább az eredménye mutat, ugyanis összesített 212-es (73, 70, 69) ütésszáma, azaz -4-es játéka az idei LETAS szezonban a második legjobb eredménye volt (a Borås Ladies Open után, 211 ütés, II. hely). A 30.000 eurós összdíjazású versenyre igencsak erős mezőny gyűlt össze, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a versenyen diadalmaskodó finn, Sanna Nuutinen -12-vel nyert, míg a Top 10-be is -6-os score-ral lehetett bejutni.

Kevesebb, mint egy hónap múlva 19 éves magyar profi golfozónőnk számára, újabb embert próbáló feladat vár, ugyanis október 20. és 23. között rendezik LPGA Q-School Stage II. állomását. Többszörös korosztályos és felnőtt bajnokunk erre készül caddy-jével, Dan Maringer-rel és ennek a felkészülésnek fontos állomása volt a LETAS franciaországi NordicTrack Open de Strasbourg tornája. A statisztika önmagáért beszél, amely megmutatja miben nyújtott kiemelkedőt és min kell dolgozni az következő hetekben. Csicsi összesen 15 birdie-t ütött a 3 nap alatt, naponta ötöt, míg például a versenyt megnyerő Sanna Nuutinen csak egyel többet, 16-ot ért el, így a különbséget a bogey-k száma okozta. Csillának 9 bogey és egy dupla bogey, míg a győztesnek 4 bogey került fel a score kártyájára. Bajnokunk az utolsó napon nyújtotta a legjobbját, 69 ütésből teljesítette a par 72-es pályát.

Folytatás jövő héten Portugáliában szeptember 30. és október 2. között az Azores Ladies Open-en.