Rajt-cél győzelem Prem Franztól

Baldauf László végzett a magyar mezőny élén

(Képek: Zala Springs Facebook)

Franz Prem nyerte a IV. Magyar és Nemzetközi Mid-Amatőr Golfbajnokságot Zalacsányban, a kiválóan előkészített 18 szakaszos Zala Springs-i pályán. A bajnokság  alatt stabilan játszott, ami végül magabiztos győzelemmel párosult, így 219-es (73, 75, 71) eredményével nagy fölénnyel  előzte meg a cseh, Sulc Mareket 231 (76, 79, 76), aki utolsó napi formájának köszönhetően szerezte meg a második helyet. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára a német színekben induló Ralph Müller állhatott fel 238 (80, 75, 83).

Épphogy csak lemaradt a pódiumról az osztrák, Clement Fritz, akit a legjobb magyar, Baldauf László 243 (77, 81, 85) követ, aki az osztrák, Rautnig Dieter-rel 243 (83, 74, 86) osztozott az 5. helyen a bruttó vegyesben.

A magyar mezőnyben Baldauf László (243), Dr. Bohács Zsolt 245 (82, 81, 82), Koller György 246 (83, 82, 81) lett a sorrend.

A legjobb női játékos, többszörös magyar bajnokunk Batta Krisztina 260 (88, 87, 85) lett, aki végig stabil teljesítmény nyújtva a bruttó kategória összesítésében, az igen előkelő 21. helyen zárta a versenyt.

A vegyes bruttó értékelés mellett, nettóban is díjazták a résztvevőket, nemek szerint.

A férfiaknál az első hat helyezett kapott díjat: Magyar Krisztián, Nemes Attila, Briglovics Gábor, Koppány Krisztián, Hadfi Dániel, I. Nagy István sorrendben.

A nőknél a top hármat díjazták: Dr. Varga Irén, Kecskés Kornélia, Oravecz Orsolya.

A résztvevők mellett a Zala Springs Golf Resort is kitett magáért, hiszen a szervezés és a pálya jelesre vizsgázott. A hangulat a bajnokság ideje alatt végig fergeteges volt, amelyet a nap végi vidám sztorizgatás tett teljessé. Folytatás jövőre…