Az elsődleges cél teljesítve

Mindkét válogatottunk a legjobbak között

A szerdai stroke play körrel kezdetét vette az Európai Golf Szövetség hazánkban megrendezett versenye, az European Team Shield Championship.  13 nemzet, 21 csapata versenyez (12 férfi, 9 női), köztük a magyar színeket képviselő női és férfi válogatott. Az erősorrend kialakulását az első napi stroke play verseny adta, ahol a négyfős csapatok legjobb 3 eredményét értékelték. Annyi bizonyos, hogy fizikailag és mentálisan is megterhelő bajnokság vár a résztvevőkre (4 nap: 1. stroke + 3 match play) és nem nagyon hibázhat, aki győzni akar.

A népesebb férfi mezőnyben először Szeberényi Mátéért szoríthattunk, aki az első flight tagjaként Mihaylov Asen társaságában kezdett 7:30-kor az 1-es elütőről. Máté bajnokhoz méltó teljesítményt nyújtott, amit a +1-es első és 0-ás második kilence is hűen tükröz. Ráadásul a pálya kilencedik szakaszának par 5-ösén egy eagle-lel koronázta meg teljesítményét. Máté, megalapozva a hangulatot, legjobb magyarként együttállásban a harmadik helyen zárt.

Ezután mid-amatőr golfozóink következtek Meznerics Gergely és Krämer András. Mindketten hasonló kört játszottak. Meznerics +4-es fordulója után a második kilencen csupán +10-t ütött, így 86-os eredményével a T 34. helyen zárta a helyosztót. Krämer két ütéssel kevesebből teljesítette a par 72-es pályát és +12-es eredményével a T 31. pozícióban végzett.

Negyedik magyarként 2013-as bajnokunk Horváth Marcell lépett az elütőhöz, aki birdie-mentes napja ellenére egy jó score-ral, +5-tel a T 17. pozícióban zárta a stroke play versenyt. Zilahy Csaba a mai napon nem játszott.

Az országok rangsorában a négy játékos eredményéből a legjobb hármat értékelték. Ennek értelmében 234-es eredménnyel (73,77,84) az elsődleges célt teljesítették a fiúk, hiszen 6. helyen kvalifikálták magukat a legjobb 8 nemzet közé.

A csütörtöki első match play napon férfi válogatottunk a horvátokkal játszik a legjobb 4-be jutásért.

A FÉRFIAK EREDMÉNYEI ITT

A 9 csapatos, 36 fős női mezőnyben Batta Krisztina, Szabó Antónia, Vadkerti Adél és Tóth Maya Napsugár sikeréért szoríthattunk. Adél és Maya hozta a legjobb magyar eredményeket az első napi stroke play versenyen, mindketten +5-tel abszolválták a 18 szakaszt, amivel az igen előkelő 5. helyen vannak, együttállásban.

Újdonsült magyar női bajnokunk Szabó Antónia a 9. helyen végzett, miután +5-ös forduló után +3-as hátsó kilencet teljesített.

Kétszeres magyar bajnoknőnk, a csapatkapitány Batta Krisztina +13-mal, a 21. helyen zárta a stroke play versenyt.

A nemzetek versenyében, akárcsak a fiúknál, csapatonként a 3 legjobb eredményt vették számításba. Ennek értelmében női válogatottunk 234-es eredménnyel a 3. helyen kvalifikálta magát a match play játéknapokra Törökország (225) és Lettország (232) mögött.