Küzdelemből jeles

Az akarat diadalaként Závaczki a Top20-ban zárt

2016-os Magyar Kupa győztesünk, Závaczki Bálint belgiumi küldetése véget ért. A gyengécske első napot (85), követően, magyar junior bajnokhoz méltón igyekezett felkapaszkodni. Túljutva a nehézségeken, a második napon 75-ös, majd a fináléban 79-es körre volt képes a Challenge Tournak is otthont adó Royal Waterloo Golf Club bajnoki pályáján, ahol a gyors greenek nagy kihívás elé állították Európa U14-es korosztályos versenyének mezőnyét.

A június 7. és 9. között megrendezett Belga International Golf Championship-en természetesen mindenki ott volt, aki számít a korosztályban. A fiúk mezőnyében 14 nemzet 69 golfozója indult. A Zala Spings versenyzője Závaczki Bálint összesítésben a T19. helyen zárta a háromnapos tornát 239 (85, 75, 79) ütéssel. A versenyt szoros küzdelemben a svájci, Gerhardsen Nicola nyerte.