Czernecki és Závaczki is ezüstérmes Szlovéniában

Június 27., hétfőn zárónapjához érkezett a magyarok egész hadát felvonultató Nemzetközi Szlovén Junior Bajnokság, ahol honi golfozóink közül az utolsó napnak Závacki Bálint győzelmi reményekkel vághatott neki. Lássuk sikerülte-e diadalra váltania második helyét. A női mezőnyében Czernecki Laurának szintén esélye volt a dobogóra. A utolsó nap krónikájához hozzátartozik, hogy délután végig esett.

A 27 fős női mezőnyben az elmúlt napokban két magyar lányunkért szoríthatunk. Vadkerti Adél és Czernecki Laura is a vártnál gyengébben kezdett, majd a második játéknap végére sikerült felkapaszkodniuk, így kíváncsian vártuk, mire lehetnek képesek a torna harmadik napján.

A 2016-os Match Play győztesünknek, Vadkerti Adélnak 234 (81, 75, 78) végül az összesített lista T6. helyre sikerült felkapaszkodnia. U18-as kategóriájában 6. helyen végzett. A junior válogatott oszlopos tagja Czernecki Laura 252 (86, 82, 84) nagyszerűen teljesített, hiszen az U14-es lányok között a második helyen végzett JOVIČEVIČ Tijana 234 (77, 78, 79) mögött.

A népesebb 73 fős fiú mezőnyben 7 honfitársunkért szoríthatunk. Magyarjaink, U14, U18, U21 –es kategóriában is megmérettettek. A legkiemelkedőbb játékot a 2015-ös junior bajnokunk, Závaczki Bálint 224 (77, 73, 74) produkálta, aki U14-es kategóriában a második helyen végzett, mindösszesen két ütésre a versenyt megnyerő, BURKELCA Kristjan Vojteh-től 222 (68, 79, 75), aki elsőnapi szenzációs körének köszönhetően diadalmaskodott. Závaczki abszolútban a T13. helyen zárt.

Majd az összesített listán Greff Bálint következett 228 (75, 77, 76), aki megtartva helyezését a T20. pozícióban végzett, míg U18-as kategóriájában 2014-es junior bajnokunk a VII. helyen zárt. Csányi Olivér megismételte nyitónapi körét, így 76, 79, 76-os körökkel abszolútban a T25., addig U21-es kategóriában egyedüli magyarként a 9. helyen zárt.

Holló Zsombor 234 (73, 84, 77) az utolsó napon „visszatért” és a második napi 84 ütésszámát egy 77-es eredménnyel feledtetve 34. helyen zárta az összesített listát. U18-as fiúk között pedig a 20. helyet érdemelte ki.

Végezetül, de nem utolsó sorban érkezzenek fiatal golfreménységeink, akik Závaczki Bálinthoz hasonlóan az U14-es kategóriában képviselték a magyar trikolórt. Kötél Bence 253 (84, 84, 85) és Bertényi Bence 253 (82, 87, 84) óriásit vívtak egymással, hiszen végig fej-fej mellett haladtak, ami az eredményekben is megmutatkozott. Az összesített lista T56. helyén, míg kategóriájukban a 11. helyen osztoztak.

Horváth Ákos 267 (88, 87, 92) az abszolútban a 63. helyen, míg korosztályában a 17. helyen zárta a háromnapos tornát.