Westwood is készülhet Augustára

Lee Westwood kis túlzással élve az egész idény során nem sok jó eredményt tudott felmutatni, ám a hajrát „megnyomta”. Az European Tour háromszoros Év Játékosa éppen az idény utolsó tornáján a Thailand Golf Championshipen lett második, ez az ezüstérem pedig éppen elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy bebiztosítsa részvételét a következő idény első Major-tornáján.

Westwoodot a világranglista soron következő frissítésénél éppen az 50. helyen jegyzik majd, ezzel pedig biztossá válik a Masters-részvétele. Jelen állás szerint az angol játékos csupán az 51. ám a pontszámításnak köszönhetően egy helyet javít majd annak ellenére, hogy a karácsonyi időszakban ugye nem rendeznek versenyeket

A Masters-indulás egyik kritériuma, hogy a játékos a kiírást megelőző év végén az első 50 között legyen a világranglistán, valamint a torna előtti héten szintén. Miután Westwood ezt az akadályt éppen meg tudta ugrani az idény végére, így megnyugodhat, nem szakad meg a sorozata. Az egykori világelső ugyanis 2005 óta mindegyik Mastersen ott volt, 2010-ben másodikként zárt, ez pályafutása eddigi legjobb eredménye Augustában.
A Masters amúgy a Major-tornák közül a legalacsonyabb mezőnnyel rendelkezik, 1966 óta nem jegyeztek Augustában 100-nál több indulót, jelenleg 89 játékos mondhatja magát biztos résztvevőnek. A kapu ugyanakkor még nem zárult be, áprilisig még 13 tornát olyan tornát rendeznek, amelynek győztese kivívhatja az indulási jogot.